Rīga, 5. janv., LETA. Būvfirma "Arčers" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2024. gada 1. jūnija līdz 2025. gada 31. maijam, strādāja ar 67,97 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga ar 39,4% un sasniedza 8,125 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
"Arčers" gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma kritums skaidrots ar vairāku "projektē un būvē" projektu projektēšanas fāzes pagarināšanu, kas saistīts ar detalizētāku un ekonomiski pamatotāku risinājumu izstrādi.
Vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā finanšu gadā "Arčers" veica būvniecības darbus objektos, kas finansēti no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu, valsts un pašvaldību, Kanādas militāro struktūru, NATO, kā arī privātiem līdzekļiem.
Tāpat uzņēmums turpina būvniecības darbus objektos, kuru nodošana ekspluatācijā plānota nākamajā finanšu gadā, tostarp jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Mārupē, militārās infrastruktūras projekti Lūznavā un Ādažos, Rīgas lidostas pārvadu būvdarbi dzelzceļa projektā "Rail Baltica", Valdorfa skolas jaunā korpusa projektēšana un būvniecība Ādažos un citi.
Vienlaikus būvfirmas vadība norāda, ka uzņēmums pēc finanšu gada beigām noslēdzis līgumus par militārās infrastruktūras objektu būvdarbiem Rīgā un Ādažos, ēku un inženierbūvju izbūvi objektā "Mežaine" un citus.
Vadības ziņojumā teikts, ka 2025./2026. finanšu gadā darbības prioritātes būs sabiedrisko un dzīvojamo ēku celtniecība un inženierbūvju celtniecība, uzsvaru liekot uz militārajiem un infrastruktūras objektiem.
Vadības ziņojumā teikts, ka 2021. gadā Konkurences padome pieņēma lēmumu par pārkāpuma konstatēšanu un piemēroja uzņēmumam 1,998 miljonu eiro naudas sodu. Nepiekrītot Konkurences padomes lēmumam, "Arčers" to ir pārsūdzējis tiesā, kur šobrīd norit tiesvedība. Tomēr izveidoti daļēji uzkrājumi piemērotā naudas soda apmaksai 315 582 eiro apmērā.
Jau ziņots, ka finanšu gadā, kas ilga no 2023. gada 1. jūnija līdz 2024. gada 31. maijam, "Arčers" strādāja ar 77,632 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,4 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga astoņas reizes un bija 5,829 miljonu eiro apmērā.
Būvniecības uzņēmums "Arčers" reģistrēts 1992. gadā, un tā pamatkapitāls ir 3 884 183 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir AS "Sensum Grupa" (84,96%). Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Armands Garkāns.
Būvfirmas "Arčers" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā samazinājies par 12,4%
LETA 05.01.2026
"Madara Cosmetics" dividendēs no iepriekšējo gadu peļņas izmaksās 1,514 miljonus eiro
LETA 19.06.2026
Rīga, 19. jūn., LETA. Kosmētikas ražotājs AS "Madara Cosmetics" dividendēs no iepriekšējo gadu peļņas izmaksās 1 514 213,6 eiro jeb 0,4 eiro par vienu akciju, liecina uzņēmuma sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga" par piektdien akcionāru kārtējā s
...
Ventspils 6. vidusskolas korpusu pielāgo speciālo izglītības programmu īstenošanai
LETA 19.06.2026
Rīga, 19. jūn., LETA. Ventspils 6. vidusskolā sākta ēkas korpusa pielāgošana speciālo izglītības programmu īstenošanai, aģentūru LETA informēja "Ventspils nekustamie īpašumi" sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Lithens.
Līdzšinējie Ventspils 2.
...
Pašvaldība: "Irlavas Sarkanā krusta slimnīcā" atklātas nepilnības pakalpojuma nodrošināšanā
LETA 19.06.2026
Rīga, 19. jūn., LETA. "Irlavas Sarkanā krusta slimnīcā" atklātas nepilnības pakalpojuma nodrošināšanā, aģentūru LETA informēja Tukuma novada pašvaldība.
Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš kā kapitāldaļu turētājs ir pieņēmis lēmu
...