Rīga, 22.sept., LETA. Jauno dzīvokļu projekta "Deglava gleznotāju rezidence" attīstītāji nodevuši ekspluatācijā projekta piekto dzīvojamo ēku "Dali", aģentūru LETA informēja Izraēlas attīstītāja "Electra" meitasuzņēmuma SIA "Unico" pārstāvji.
Ar šo kārtu projektā kopumā jau ir uzbūvēti 365 dzīvokļi.
"Dali" mājā pieprasījums ir ļoti augsts - jau 46% dzīvokļu ir rezervēti. Pircēju interese ir visos dzīvokļu segmentos, taču vislielākais pieprasījums ir pēc četru istabu dzīvokļiem.
Jaunā ēka ir veidota ar tādu pašu plānojumu un tehniskajiem risinājumiem kā otrās kārtas mājas, taču ir ieviesti daži jauninājumi, piemēram, jaunas apdares krāsas, tostarp baltas iekšdurvis un grīdlīstes, kā arī jaunas grīdas lamināta un flīžu kombinācijas.
"Unico" izpilddirektors Kristaps Lukašinskis norāda, ka attīstītāji jau aktīvi strādā pie pēdējo divu ēku projekta izstrādes, lai drīzumā sāktu būvniecību un pabeigtu visas teritorijas labiekārtošanu, radot vairāk nekā 500 jaunu energoefektīvu mājokļu Pļavniekos.
"Deglava gleznotāju rezidences" attīstītājs ir starptautiskā uzņēmuma "Electra" meituzņēmums Latvijā "Unico". Būvdarbus veic SIA "Monum". Projekta autors ir arhitektu birojs SIA "Tectum". Būvuzraudzību veic "BLV Advisory Group". Projektu līdzfinansē "Rietumu banka".
Jau ziņots, ka "Rietumu banka" izsniegusi 4,35 miljonu eiro kredītu uzņēmumam "Unico" projekta "Deglava gleznotāju rezidences" piektās ēkas būvniecībai.
Šis ir otrs bankas izsniegtais aizdevums minētajam daudzīvokļu ēku kompleksa projektam. Iepriekšējais 8,2 miljonu eiro kredīts tika izmantots kompleksa otrās kārtas divu ēku celtniecībai.
Uzņēmums "Unico" reģistrēts 1998.gadā, un tā pamatkapitāls ir 11 904 362 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas kapitālā 100% pieder Izraēlā reģistrētai kompānijai "Electra E.A. Limited Partnership". "Unico" 2024.gadā strādāja ar 575 304 eiro zaudējumiem.
"Electra" starptautiskajā portfelī ietilpst dažādas sarežģītības projekti, kas patlaban aptver 17 valstis. Grupa dibināta 1945.gadā un kotēta Telavivas fondu biržā kopš 1971.gada. "Electra" strādā ar projektiem, sākot no dzīvojamām, rūpnieciskām un augsto tehnoloģiju jomām līdz slimnīcām, komunālajiem uzņēmumiem, valsts infrastruktūras un citiem projektiem.
Projektā "Deglava gleznotāju rezidence" nodota ekspluatācijā piektā ēka
LETA 22.09.2025
Atklās viesnīcu "Carillon Aparthotel" Vecrīgā
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Šodien plkst. 17.30 atklās SIA "AmberStone Hotels" grupas uzņēmuma SIA "Carillon Aparthotel" jauno viesnīcu Vecrīgā, aģentūru LETA informēja viesnīcas pārstāvji.
Jaunās apartamentu viesnīcas būvniecībā un rekonstrukcijā Vecrīg
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Rīgas tiesas apg
...
"Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmums SIA "Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Maršrutā Rīga-Daugavpils autobusi atsāks kursēt divas reizes dien
...