Rīga, 15.sept., LETA. Zivju miltu un zivju eļļas ražotājs SIA "Reneta" pagājušajā gadā strādāja ar 16,475 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19,9% mazāk nekā gadu iepriekš, un uzņēmums cieta zaudējumus 1,058 miljonu eiro apmērā pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā zaudējumi skaidroti ar būtiskām izmaiņām zivju eļļas un miltu tirgū, kā rezultātā uzņēmuma krājumu vērtība samazinājās un gada pārskatā tika atzīti krājumu vērtības samazināšanās zaudējumi. Vienlaikus izmaiņas tirgū ietekmēja pārdošanas apjomus, un novērots kompānijas apgrozījuma kritums.
Šā gada sākumā arī uz vienu nedēļu tika apturēta "Reneta" ražotnes darbība, jo tā radīja iedzīvotājiem traucējošas smakas, un uzņēmums ar Valsts vides dienestu (VVD) panāca vienošanos, ka ražotne var turpināt strādāt ar esošo aprīkojumu, līdz tiek iegādāts jauns smaku dedzinātājs. Jauno smaku dedzinātāju kompānija plāno saņemt un izvietot līdz 2025.gada beigām.
Tāpat uzņēmums 2025.gadā plāno investēt ražošanas procesa un gaisa kvalitātes uzlabošanas iekārtās, tostarp ir sāktas pārrunas ar iekārtu ražotājiem, kā arī ar attiecīgajiem atbildīgajiem dienestiem un iestādēm, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Kompānija šogad arī plāno palielināt apgrozījumu par 10%, samazinot krājumu apjomus.
Jau ziņots, ka Saldus novada pašvaldība atkārtoti rosinās Valsts vides dienesta (VVD) Dienvidrietumu reģionālo vides pārvaldi apturēt "Reneta" darbību līdz traucējošās smakas samazināšanai.
Kā vēstīts, VVD 10.februārī apturēja uzņēmuma darbību, jo tas radīja traucējošas smakas, kas ilgstoši ietekmēja apkārtējo iedzīvotāju ikdienu. Martā VVD atļāva "Reneta" atsākt darbību testēšanas režīmā pēc smaku emisiju samazināšanas sistēmas izvietošanas, tomēr pašvaldība turpinājusi saņemt iedzīvotāju sūdzības.
"Reneta" 2023.gadā strādāja ar 20,578 miljonu eiro apgrozījumu un 2,229 miljonu eiro peļņu.
Uzņēmums reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,216 miljoni eiro. Kompānija pieder Lietuvā reģistrētam uzņēmumam "Cross Financing Company".
Zivju miltu un zivju eļļas ražotājas "Reneta" apgrozījums pērn samazinājies par 19,9%
LETA 15.09.2025
Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums "Laundromat LV" šogad plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums SIA "Laundromat LV" šogad Latvijā plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Tuvākajā laikā plānots atvērt mazgātavu tirdzniecības centr
...
"Ingka Investments" iegādājusies vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes Latvijā un gandrīz 18 000 hektāru Igaunijā
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. "IKEA" lielākā veikalu operatora "Ingka Group" investīciju struktūrvienība "Ingka Investments" ir pabeigusi darījumu ar Zviedrijas mežu īpašnieku asociāciju "Sodra" par vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes iegādi Latvijā un g
...
"Prāta vētra" Jelgavai kompensē izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Grupa "Prāta vētra" Jelgavas pašvaldībai kompensējusi izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pērnā gada jūlijā grupa savu koncerttūri tradicionāli atklāja savā d
...