Rīga, 11.sept., LETA. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien apmeklēs SIA "Centrālā laboratorija" pavasarī atklāto jauno laboratoriju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Jaunās automatizētās laboratorijas izveide, kurā "Centrālā laboratorija" investējusi 4,2 miljonus eiro, ļāvusi ieviest virkni dažādu ļoti nepieciešamu analīžu, kuras līdz šim Latvijā nav bijušas pieejamas. Kopš jaunās laboratorijas atvēršanas septembra pirmajā nedēļā tajā izpildīts jau miljons analīžu nosūtījumu.
Apmeklējums notiks no plkst.13.30 līdz 14.30 "Centrālajā laboratorijā", Grēdu ielā 4a, Rīgā.
Pasākumā piedalīsies Rinkēvičs, "Centrālās laboratorijas" valdes priekšsēdētāja Zane Kaktiņa, "Centrālās laboratorijas" laboratorijas vadītāja, laboratorijas ārste Jana Osīte, kā arī "Centrālās laboratorijas" padomes locekļi Jeļena Storoženko un Roberts Tavjevs.
LETA jau vēstīja, ka "Centrālā laboratorija" 2023.gadā strādāja ar 33,51 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 49,9% mazāk nekā 2022.gadā, bet uzņēmuma peļņa saruka vairākkārt un bija 4,316 miljoni eiro. Kompānijas 2024.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.
Kompānija "Centrālā laboratorija" reģistrēta 1994.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
"Centrālā laboratorija" ir viens no "Repharm" grupas uzņēmumiem. "Repharm" koncernā ietilpst arī "Recipe Plus", AS "Sentor Farm aptiekas", kas pārvalda aptieku tīklu "Mēness aptieka", AS "Veselības centru apvienība" un citi uzņēmumi.
"Repharm" koncerns pieder AS "AB City", kurai Latvijā pieder arī zāļu ražotājs AS "Olpha", kurai savukārt pieder augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", SIA "Tonus Elast", SIA "Silvanols" un citi uzņēmumi.
"AB City" patiesie labuma guvēji, pēc kompānijas mājaslapā publiskotās informācijas, ir Sergejs Korņijenko, Andrejs Leibovičs, Aleksandrs Livšics, Mihails Lurje, Jeļena Ņikitina un Roberts Tavjevs.
Rinkēvičs apmeklēs "Centrālās laboratorijas" pavasarī atklāto jauno laboratoriju
LETA 11.09.2025
"Virši" pārņēmusi pirmās astoņas "Astarte" degvielas uzpildes stacijas
LETA 15.06.2026
Rīga, 15. jūn., LETA. Energoresursu tirgotāja AS "Virši-A" zīmols "Virši" patlaban ir ieviests pirmajās astoņās no kopumā paredzētajām 17 SIA "Naftimpeks" piederošajām SIA "Astarte-nafta" degvielas uzpildes stacijām, aģentūru LETA informēja "Virši" p
...
Jelgavā dezinficēs dzeramā ūdens apgādes sistēmu
LETA 15.06.2026
Rīga, 15. jūn., LETA. No šodienas līdz trešdienai Jelgavā veiks dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.
Kā skaidro SIA "Jelgavas ūdens", dezinfekcijas laikā ūdenim iespējams neliels hlora
...
"Luminor Bank" izsniedz 405 000 eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Lielbērtulaiši"
LETA 15.06.2026
Rīga, 15. jūn., LETA. "Luminor Bank" izsniedz 405 000 eiro aizdevumu piena lopkopības un graudkopības zemnieku saimniecībai "Lielbērtulaiši", aģentūru LETA informēja "Luminor Bank" pārstāvji.
Aizdevums ļaus saimniecībai iegādāties papildu 33,78 hekt
...