Rīga, 24.jūl., LETA. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) un SIA "VR Cars" parakstījuši līgumu par vairāk nekā 30 vieglo taktisko transportlīdzekļu "VRF" (iepriekš - "VR Fox") iegādi, kas izstrādāti tieši NBS vajadzībām un atbilst to izvirzītajām projektēšanas prasībām, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM).
Līguma summu un konkrētu transportlīdzekļu skaitu ministrijā neatklāj.
Plānots, ka pirmos transportlīdzekļus NBS saņems 2027.gada sākumā.
Līdz ar līguma noslēgšanu Latvijā tiek uzsākta pilna apmēra "VRF" ražošana, iesaistot vietējos uzņēmumus komplektējošo rezerves daļu izgatavošanā.
AM uzsver, ka, atbalstot un attīstot vietējo tehnoloģisko zināšanu bāzi, būs iespēja nodrošināt NBS nepieciešamos vieglos taktiskos transportlīdzekļus, kā arī attīstīt kompetences jaunu bruņoto spēku vajadzībām pielāgotu modeļu un versiju izstrādāšanai, tostarp arī atbalstot sabiedroto vajadzības.
Transportlīdzekļa dizains veidots, par prioritāti nosakot modularitāti - piemērotību dažādām bruņoto spēku vienībām, kaujas uzdevumiem un tam, cik viegli to no bagija versijas transportlīdzekļa pārtaisīt par džipa versiju un otrādi. Auto ir unikāls ar tā veiktspēju, apvienojot sevī vieglā bagija manevrētspēju un apvidus auto izturību, uzsver AM.
Kā ziņots, 2020.gadā uzņēmums pieteicās AM grantu konkursā militāra vai divējāda lietojumu produktu attīstības atbalstam. Konkursa mērķis bija izstrādāt jaunu taktiskās automašīnas prototipu atbilstoši NBS prasībām. 2022.gada rudenī tika prezentēts uzņēmuma izstrādātais militārā transportlīdzekļa prototips "VR Fox".
Pagājušā gada beigās valdība atbalstīja AM ieceri iegādāties šos taktiskos transportlīdzekļus.
Kā liecina "Firmas.lv" dati, pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 76 200 eiro, bet peļņa - 50 537 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Ali Jansons (75%) un Mārtiņš Dzenītis (25%). Uzņēmums dibināts 2021.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro.
Jansonam un Dzenītim ir vairāk nekā 20 gadu pieredze autosportā, viņi ir ieguvuši godalgas Latvijas un Baltijas rallija un rallijkrosa čempionātos, kā arī uzvarējuši Eiropas rallija čempionāta posmos.
NBS iegādāsies vairāk nekā 30 Latvijā ražotos militāros apvidus transportlīdzekļus "VRF"
LETA 24.07.2025
"Bio-Venta" atklās jaunu eļļas spiešanas līniju
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. Biodegvielas ražotājs SIA "Bio-Venta" piektdien plkst. 11 atklās eļļas spiešanas ceha otro līniju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmumā norāda, ka ir noslēdzies būtisks attīstības posms, kura laikā rapša sēklu pārstrādes
...
"Latvijas vēja parki" pērn strādāja ar 1,4 miljonu eiro zaudējumiem
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. AS "Latvenergo" piederošās SIA "Latvijas vēja parki" zaudējumi pagājušajā gadā pieauga par 28% - līdz 1,399 miljoniem eiro, un kompānija neguva ieņēmumus no pamatdarbības, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas gada pārsk
...
"Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no maija pieaugs vidēji par 21,6%
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. SIA "Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. maija pieaugs vidēji par 21,6%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotais lēmums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
Tostarp kompānij
...