Rīga, 5.jūn., LETA. Biroja preču tirgotāja AS "Hestio" koncerna auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 12,968 miljoni eiro, kas ir par 0,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna zaudējumi palielinājās 5,2 reizes un sasniedza 153 671 eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".
Paziņojumā biržai teikts, ka uzņēmums pērn turpināja stratēģisko attīstību, īstenojot iepriekš sākto "Hestio" pārdošanas stratēģijas izmaiņu izstrādi un ieviešanu.
Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka uzņēmuma pārdošanas izmaksas būtiski pieauga, jo veiktas investīcijas telpu uzkopšanas biznesa līnijas attīstībā, kā arī citu pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā.
Būtiski ietekmi uz "Hestio" koncerna finanšu rādītājiem atstājis arī kafijas pupiņu cenu straujais kāpums - pasaules tirgū tās sadārdzinājušās par aptuveni 80%, salīdzinot ar 2023.gada decembri.
Lai gan cenu pieaugums tiek pārnests uz gala patērētāju, daļa no izmaksu pieauguma tomēr ietekmējusi meitasuzņēmuma "Auron Coffee Roastery" rentabilitāti. "Auron Coffee Roastery" arī sāka darbību HORECA tirgū, kas prasīja papildu finanšu investīcijas, tādējādi "Hestio" koncerna EBITDA rādītājs 2024.gadā samazinājā par 8% - līdz 800 000 eiro.
"Hestio" turpmākais stratēģiskais fokuss ir e-komercijas pārdošanas apmēru palielināšana un operacionālo procesu pielāgošana e-komercijas biznesa specifikai. Šīs izmaiņas mērķētas uz rentabilitātes rādītāju uzlabošanu un ilgtermiņa konkurētspējas nostiprināšanu, vēstīts paziņojumā "Nasdaq Riga".
2023.gadā "Hestio" apgrozījums bija 12,899 miljonu eiro un uzņēmums strādāja ar 29 262 eiro zaudējumiem.
Kompānija "Hestio" reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,38 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". "Hestio" akcionāri ir Ivaram Muzikantam piederošā AS "Bastions ZS" un SIA "Uzņēmumu vadība", kuras īpašnieki ir Artūrs Dombrovskis (50%), Guntis Rozenbahs (12,5%), Rūdolfs Krūmiņš (12,5%), Vika Lamberta (12,5%) un Mārtiņš Muzikants (12,5%). Kompānijas obligācijas ir iekļauts biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".
Biroja preču tirgotāja "Hestio" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 0,5%
LETA 05.06.2025
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...