Rīga, 28.apr., LETA. Piena pārstrādes uzņēmuma AS "Preiļu siers" meitasuzņēmuma AS "Latgales piens" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,947 miljoni eiro, kas ir par 6,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 42,1% un bija 367 916 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Latgales piena" darbību pērn pozitīvi ietekmēja diezgan stabilas iepirkto izejvielu, piena un vājpiena, cenas, kā arī patērēto energoresursu, tostarp gāzes, ūdens un elektrības pārdomāta un efektīva izmantošana.
"Latgales piena" vadība arī pauž, ka kompānija strādā pie jaunu iespēju izpētes ar Eiropas Savienības (ES) fondu projektiem saistītajos jautājumos starptautiskās konkurētspējas veicināšanai, kā arī meklē jaunus sadarbības partnerus un noieta tirgus.
Viens no galvenajiem mērķiem uzņēmuma attīstībā ir uzlabot un pilnveidot iekšējos vadības un kontroles procesus, teikts vadības ziņojumā.
2023.gadā "Latgales piena" apgrozījums bija 16,912 miljoni eiro, kas ir par 18% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija guva peļņu 635 431 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.
Kompānija "Latgales piens" ir reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 640 292 eiro. "Latgales piena" patiesais labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata ir Jāzeps Šņepsts.
"Latgales piena" apgrozījums pērn palielinājies par 6,1%
LETA 28.04.2025
"Bio-Venta" atklās jaunu eļļas spiešanas līniju
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. Biodegvielas ražotājs SIA "Bio-Venta" piektdien plkst. 11 atklās eļļas spiešanas ceha otro līniju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmumā norāda, ka ir noslēdzies būtisks attīstības posms, kura laikā rapša sēklu pārstrādes
...
"Latvijas vēja parki" pērn strādāja ar 1,4 miljonu eiro zaudējumiem
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. AS "Latvenergo" piederošās SIA "Latvijas vēja parki" zaudējumi pagājušajā gadā pieauga par 28% - līdz 1,399 miljoniem eiro, un kompānija neguva ieņēmumus no pamatdarbības, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas gada pārsk
...
"Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no maija pieaugs vidēji par 21,6%
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. SIA "Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. maija pieaugs vidēji par 21,6%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotais lēmums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
Tostarp kompānij
...