(Pievienota 4.rindkopa.)
Rīga, 24.apr., LETA. Valsts vides dienests (VVD) sācis administratīvā pārkāpuma procesu pret zivju pārstrādes uzņēmumu SIA "FishTrans" par neattīrītu ražošanas notekūdeņu novadīšanu Rojas upē, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.
Jalinska sacīja, ka turpinās lietas apstākļu noskaidrošana. Tāpat tiek gaidīti ūdens paraugu analīžu rezultāti, pēc kuru saņemšanas VVD lems par turpmākām rīcībām.
Vienlaikus VVD ir pieprasījis uzņēmumam "FishTrans" izstrādāt pasākumu plānu tehnoloģisko procesu uzlabošanai, lai šādus gadījumus nepieļautu nākotnē, norāda Jalinska.
"FishTrans" aģentūrai LETA komentāru nesniedza.
LETA jau vēstīja, ka 15.aprīlī VVD saņēma informācija par potenciālu piesārņojumu Rojas ostas akvatorijā. Sūdzību iesniedza SIA "Talsu ūdens".
VVD inspektori kopā ar "Talsu ūdens" pārstāvi apsekoja teritoriju un konstatēja, ka uzņēmuma "FishTrans" saimnieciskās darbības rezultātā radušies neattīrītie notekūdeņi caur lietus kanalizācijas sistēmu tika novadīti vidē, proti, Rojas upē pirms iztekas jūrā.
Tika veikti pasākumi noplūdes novēršanai un noņemti ūdens paraugi, kas nodoti akreditētā laboratorijā.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "FishTrans" apgrozījums 2023.gadā bija 1,52 miljoni eiro, peļņa - 350 477 eiro. Pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti. Uzņēmums dibināts 2012.gadā, tā pamatkapitāls ir 440 845 eiro. Uzņēmums pieder SIA "AK building" - 80% kapitāldaļu, Renāram Dadzītim - 20% kapitāldaļu.
papildināta - VVD sāk administratīvā pārkāpuma procesu pret "FishTrans" par Rojas upes piesārņošanu
LETA 24.04.2025
Tiesa skatīs prasību par bijušā Rēzeknes mēra sievas izslēgšanu no "Latgalijas" dalībnieku saraksta
LETA 12.12.2025
Rīga, 12. dec., LETA. Ekonomisko lietu tiesa (ELT) šodien plkst. 10 turpinās skatīt prasību pret bijušā Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") sievu Olgu par viņas izslēgšanu no uzņēmuma "Latgalija" dalībnieku saraksta, aģentūra LETA
...
"SmartLynx Airlines": Spekulācijas par apzinātu uzņēmuma īpašnieku maiņu parādu dēļ nav patiesas
LETA 12.12.2025
Rīga, 12. dec., LETA. Spekulācijas par apzinātu Latvijā bāzētās aviokompānijas "SmartLynx Airlines" īpašnieku maiņu, lai atdalītu kompāniju no iepriekšējā īpašnieka "Avia Solutions Group" ar mērķi izvairīties no parādsaistībām, nav patiesas, aģentūra
...
Tiesa "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu skatīs nākamtrešdien
LETA 12.12.2025
Rīga, 12. dec., LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā Latvijā bāzētās aviokompānijas "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu skatīs nākamtrešdien, 17. decembrī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
"SmartLynx Airlines" līdzšinējais izpilddirektors Edv
...