Rīga, 24.apr., LETA. Konkurences padome (KP) ir atļāvusi kokmateriālu tirgotājam SIA "Aca Timber" iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Metsa Forest Latvia", teikts KP publiskotajā lēmumā.
KP secinājusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vei nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki.
"ACA Timber" pamatdarbība ir kokmateriālu tirdzniecība un loģistika Latvijā un ārvalstīs, nodrošinot visu kokmateriālu tirdzniecības ķēdes posmu izpildi - no koksnes ciršanas līdz tās pārstrādei.
Savukārt "Metsa Forest Latvia" galvenās darbības jomas ir mežizstrāde, mežu atjaunošana, koksnes iepirkšana un koksnes un tās izstrādājumu tirdzniecība.
LETA jau ziņoja, ka Somijas kokrūpniecības koncerna "Metsa Group" mātesuzņēmums "Metsaliitto Cooperative" Latvijas kokmateriālu tirgotājam "Aca Timber" pārdos Latvijas koksnes piegādes biznesu, kuru līdz šim īstenoja "Metsa Forest Latvia".
"Aca Timber" valdes priekšsēdētājs Armands Apfelbaums aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka darījuma summa ir konfidenciāla informācija.
Savukārt "Metsa Group" pārstāvji atzīmēja, ka iesaistītās puses arī vienojušās par papīrmalkas un šķeldas ilgtermiņa piegādēm "Metsa Group", kā arī visi "Metsa Forest Latvia" darbinieki turpinās darbu "Aca Timber". Tāpat vienošanās mērķis ir palielināt "Metsa Group" koksnes piegādes elastību.
Darījumu paredzēts pabeigt 2025.gada pirmajā pusē.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Aca Timber" 2023.gadā strādāja ar 45,786 miljonu eiro apgrozījumu un 530 264 eiro peļņu. Kompānija ir reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls bija 4260 eiro. Kompānija vienādās daļās pieder Vācijas "Claus Rodenberg Waldkontor Gmbh", Zviedrijas "Virke Impex", kā arī Apfelbaumam.
LETA jau vēstīja, ka 2024.gadā "Metsa Forest Latvia" strādāja ar 65,415 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% vairāk nekā 2023.gadā, bet kompānijas peļņa palielinājās par 41,6% un bija 2,27 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
"Metsa Forest Latvia" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,955 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir "Mestaliitto Cooperative".
KP atļāvusi "Aca Timber" iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi "Metsa Forest Latvia"
LETA 24.04.2025
"Delska Latvia" pamatkapitāls palielināts par septiņiem miljoniem eiro
LETA 05.01.2026
Rīga, 5. janv., LETA. Datu centru uzņēmuma SIA "Delska Latvia" pamatkapitāls palielināts par septiņiem miljoniem eiro - līdz 29,124 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma pamatkapitāls palielināts no 22 124 256 eiro līdz 29 124 25
...
Biržas alternatīvajā tirgū iekļaus "Hestio" papildu obligācijas
LETA 05.01.2026
Rīga, 5. janv., LETA. Biržas alternatīvajā tirgū "First North" šodien iekļaus biroja preču tirgotāja "Hestio" papildu obligācijas, liecina biržas publiskotā informācija.
Biržas alternatīvajā tirgū iekļaus 806 706 "Hestio" obligācijas. Obligāciju dzē
...
Tiesa turpinās skatīt Trubko krimināllietu par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Kossovičam
LETA 05.01.2026
Rīga, 5. janv., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 11 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu toreizējam Rīgas domes "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam apsūdzēts uzņēmējs Igors Trubko, ku
...