Rīga, 8.marts, LETA. Latvijas iedzīvotāju investīciju zelta iegādes apmēri šogad pirmajos divos mēnešos pieauguši par 70,5% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, vienlaikus darījumu skaitam augot par 56%, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma SIA "Tavex" valdes locekle Viktorija Gorčakova.
Tāpat viņa informēja, ka savukārt sudraba pārdošanas apmēri uncēs 2025.gada pirmajos divos mēnešos ir palielinājušies par 78%, sasniedzot līdz šim augstāko rādītāju "Tavex" darbības vēsturē.
Populārākie investīciju zelta produkt bija viena grama, 10 gramu un vienas unces smagi zelta stieņi, kā arī Austrijas ražotās vienas unces monētas "Filharmoniks". Sudrabu visbiežāk iegādājās vienas unces monētās un vienu kilogramu smagos stieņos.
Aktīvāki Latvijas iedzīvotāji šajā periodā bija arī skaidrās valūtas iegādes darījumos, ko "Tavex" skaidro ar iedzīvotāju vēlmi diversificēt uzkrājumus, daļu no tiem glabājot ne tikai skaidrā naudā, bet arī citā valūtā. Pieprasījums pēc ASV dolāriem Latvijā ir palielinājies par 23%, izsniegto ASV dolāru apmēram veidojot vairākus miljonus, uzkrājumus turēt Lielbritānijas mārciņās cilvēki nolēmuši par 27% biežāk, savukārt Šveices frankus iedzīvotāji izvēlējušies par 15% biežāk nekā pirms gada.
"Tavex" 2023.gadā strādāja ar 29,5 miljonu eiro apgrozījumu un 570 000 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" dati.
"Tavex" pieder Igaunijas uzņēmumam "Tavid", bet tā patiesie labuma guvēji uz īpašumtiesību pamata ir Alars Tamings un Kuno Raks.
"Tavex": Latvijas iedzīvotāji gada pirmajos divos mēnešos biežāk ieguldījuši zeltā
LETA 08.03.2025
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...