Rīga, 17.febr., LETA. Biržas "Nasdaq Riga" valde nolēmusi no otrdienas, 18.februāra, sākt "Draugiem Group" autoparku pārvaldības risinājumu uzņēmuma "Mapon" obligāciju tirdzniecību biržas alternatīvajā tirgū "First North", teikts biržas paziņojumā.
Biržas "First North" obligāciju sarakstā iekļaus obligācijas ar kopējo emisijas apmēru trīs miljoni eiro. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 eiro, bet to dzēšanas datums ir 2027.gada 8.marts.
Obligāciju emisijā "Mapon" sertificētais konsultants bija "Signet Bank".
Jau ziņots, ka 2023.gadā "Mapon" koncerna apgrozījums bija 17,361 miljons eiro un peļņa - 1,344 miljoni eiro.
Kompānija "Mapon" reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 230 924 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma divi lielākie īpašnieki, kuriem pieder pa 45,01% kapitāldaļu, ir SIA "Pirmdiena" un "Draugiem Group". Kompānijas "Pirmdiena" īpašnieki vienādās daļās ir Lauris Liberts un Inga Liberte, bet "Draugiem Group" vienīgais īpašnieks ir Agris Tamanis.
"First North" ir alternatīvais tirgus, kuru pārvalda "Nasdaq" grupas biržas. Alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. "First North" tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir saistoši "First North" noteikumi, taču uz tiem nav attiecināmas regulētajā tirgū iekļautajiem uzņēmumiem noteiktās prasības. "First North izvirzītās prasības ir mērenākas nekā Baltijas regulētajā vērtspapīru tirgū, tādēļ investīciju riska pakāpe "First North" ir augstāka.
Biržas alternatīvajā tirgū "First North" otrdien iekļaus "Mapon" obligācijas
LETA 17.02.2025
Stājies spēkā cietumsods par spiegošanu Bartaševiča partijas "Kopā Latvijai" bijušajam valdes loceklim Podkolzinam
LETA 14.08.2026
Rīga, 14. aug., LETA. Stājies spēkā piecu gadu cietumsods bijušā Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča vadītās politiskās partijas "Kopā Latvijai" valdes loceklim Iļjam Podkolzinam, kurš apsūdzēts par izlūkziņu vākšanu Latvijā un nodošanu Krievijas sp
...
Veikalu "Citro" un "Eldo" līdzīpašnieka "Gabriēla" apgrozījums pērn pieaudzis par 11%
LETA 14.08.2026
Rīga, 14. aug., LETA. Veikalu "Citro" un "Eldo" līdzīpašnieks SIA "Gabriēla" pagājušajā gadā strādāja ar 74,012 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 13,1% un bija 3,909 miljoni ei
...
Būvniecības preču tirgotāja "Krūza" apgrozījums pērn sarucis par 20%
LETA 14.08.2026
Rīga, 14. aug., LETA. Būvniecības preču tirgotājs SIA "Krūza" pērn strādāja ar 4,705 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20% mazāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 9,3% un bija 13 948 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Gada pār
...