Rīga, 29.sept., LETA. Engurē ar pašvaldības atbalstu par teju 40 000 eiro tiks veidota tirdzniecības vieta diviem zivju produkcijas ražotājiem, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.
Lauku atbalsta dienests ir apstiprinājis sadarbības kopprojektu "Tirdzniecības vietas izveide Engures "Piejūras tirdziņš" teritorijā". Projektā pašvaldība sadarbojas ar diviem piekrastes zvejniekiem, lai radītu piemērotu, atbilstošu tirdzniecības vietu vietējiem zivju produkcijas ražotājiem un veicinātu šīs produkcijas realizāciju.
Tirdzniecības vieta tiks izveidota, novietojot vēl vienu nelielu koka ēku blakus jau tur esošajām tirdzniecības vietu ēkām tirdziņa laukumā un aprīkojot ar mēbelēm un iekārtām. Tas ļauj zvejniekiem jebkuros laikapstākļos ērti un atbilstoši sanitārajām normām tirgot savu zivju produkciju. Projektā tiks iegādātas aukstumvitrīnas, letes, izlietnes, gaisa siltumsūknis, ēka tiks pievienota elektrības, ūdens un kanalizācijas tīkliem.
Pašvaldībā apgalvo, ka par projekta partneriem uzrunāti zvejnieki, kam jau ir bijusi ilgstoša sadarbība ar pašvaldību citos projektos vai pasākumos. Līdz ar to viņi sevi esot parādījuši kā pieredzējušus sadarbības partnerus. Projektā plānoto tirdzniecības vietu kopīgi savas saražotās zivju produkcijas tirgošanai izmantos divi Engures pagasta zivju pārstrādes mazie uzņēmēji - zvejnieku saimniecība "Lucītis" un SIA "Zvejnieku sēta - Dieniņas".
Projekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir 39 863 eiro, no kurām Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda līdzfinansējums ir 35 877 eiro. Projekts tapis ar biedrības "Partnerība laukiem un jūrai" atbalstu.
"Firmas.lv" dati liecina, ka Tukuma rajona Engures pagasta zvejnieku saimniecības "Lucītis" īpašnieks ir Andis Andersons, savukārt "Zvejnieku sēta - Dieniņas" vienādās daļās pieder Oskaram un Ivetai Celkartiem.
Engurē par teju 40 000 eiro veidos tirdzniecības vietu diviem zivju produkcijas ražotājiem
LETA 29.09.2024
"Animas": Diabēta asistenta attīstībā būtiska ir atbilstība datu aizsardzības prasībām
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Diabēta asistenta attīstībā viens no būtiskākajiem jautājumiem ir darbs ar veselības datiem un mākslīgā intelekta (MI) modeļu apmācība, ko nevar veidot atrauti no normatīvās vides un datu aizsardzības prasībām, aģentūrai LETA pa
...
"E-silva": Saglabājas augsts pieprasījums pēc sausas malkas
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Pieprasījums pēc tūlītējam patēriņam piemērotas jeb sausas malkas saglabājas augsts, bet tendence iepirkt "zaļu" malku pašžāvēšanai samazinās, liecina meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" apkopotā informācija.
Kā norāda "E-si
...
Svētdien biedrība "Mūsu Lēdurga" rīkos demonstrāciju, lai iebilstu pret jaunu biometāna ražotni
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Svētdien, 23. augustā, jaundibināmā biedrība "Mūsu Lēdurga" rīkos demonstrāciju "Lēdurgas ceļš", lai pievērstu uzmanību Lēdurgā esošās biogāzes ražotnes paplašināšanas problēmjautājumiem, aģentūru LETA informēja biedrības "Mūsu
...