Rīga, 13.maijs, LETA. Viedo enerģētikas risinājumu uzņēmumu grupa "Ignitis Group" līdz 2026.gadam investēs vairāk nekā 115 miljonus eiro elektroauto ātrās uzlādes tīkla izveidē Latvijā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka investīcijas elektroauto ātrās uzlādes tīkla izveidē Latvijā ir daļa no "Ignitis" uzņēmuma plāniem, izveidot plašāko "Ignitis ON" ātrās elektrouzlādes maģistrāli, kas savieno Baltijas valstis ar Polijas un Skandināvijas reģionu.
"Ignitis Group" investīciju plāns paredz līdz 2025.gada beigām izveidot "Ignitis ON" elektroauto uzlādes tīklu, uzstādot līdz 200 ātrās uzlādes stacijām ar 550 pieslēgpunktiem, bet līdz 2026.gada beigām to skaitu palielināt jau virs 1000.
Plānots, ka 85% uzlādes stacijas pārsniegs 300 kilovatu (kW) jaudu, nodrošinot ātrāku un ērtāku elektroauto uzlādi.
Īstenojot "Ignitis Group" stratēģiskās darbības mērķus sasniegt nulles emisiju enerģijas ražošanā un pārdošanā līdz 2040.-2050.gadam, visās uzņēmuma elektroauto uzlādes stacijās tiks piedāvāta elektroenerģija no atjaunīgajiem resursiem.
"Ignitis ON" elektroauto uzlādes staciju tīkla pamata izvietojums paredzēts uz A1-A6 autoceļiem vidēji ik pēc 10 kilometriem, bet uz autoceļiem A7-A21 ar vidējo attālumu 20-31 kilometrs, atsevišķās vietās paredzot arī lielākus "Ignitis ON" uzlādes centrus ar 10 pieslēgpunktiem ar kopējo jaudu pārsniedzot 600 kW.
Tāpat ātrās uzlādes elektrostacijas tiks plānotas uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem ik pēc 40 kilometriem. Lielpilsētu mikrorajonos plānots veidot lielākus elektroauto uzlādes centrus ar vismaz 10 ātrās uzlādes pieslēgpunktiem ar kopējo jaudu sākot ar 800 kW.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka SIA "Ignitis Latvija" reģistrēta 2013.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 11,5 miljoni eiro. Uzņēmums 2022.gadā strādāja ar 273,322 miljonu eiro apgrozījumu un 6,295 miljonu eiro peļņu.
"Ignitis" investēs 115 miljonus eiro elektrouzlādes tīkla izveidē Latvijā
LETA 13.05.2024
"Depozīta iepakojuma operatora" apgrozījums pērn samazinājies par 2,1%
LETA 25.06.2026
Rīga, 25. jūn., LETA. SIA "Depozīta iepakojuma operators" (DIO) pagājušajā gadā strādāja ar 25,57 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% mazāk nekā gadu iepriekš, taču uzņēmums cieta 251 873 eiro zaudējumus pretstatā peļņai 2024. gadā, liecina inf
...
"Baltic Restaurants Latvia" apgrozījums pērn palielinājies par 1%
LETA 25.06.2026
Rīga, 25. jūn., LETA. SIA "Baltic Restaurants Latvia", kas strādā ar zīmoliem "Daily", "Chat", "Restart" un "Noonbox", apgrozījums pagājušajā gadā bija 30,45 miljoni eiro, kas ir par 1% vairāk nekā 2024. gadā, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās
...
Zīmola "Rūdolfs" produktu ražotāja apgrozījums pērn pieaudzis par 10,8%
LETA 25.06.2026
Rīga, 25. jūn., LETA. Bioproduktu ražotājs SIA "Lat Eko Food", kas darbojas ar zīmolu "Rūdolfs", pagājušajā gadā strādāja ar 12,362 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 62% - līdz 1,528
...