Rīga, 8.maijs, LETA. Latvijas uzņēmumam SIA "Conti Chemical Company" nav nekāda procesuālā statusa Lietuvā sāktajā krimināllietā saistībā ar Polijas un Lietuvas gāzes starpsavienojuma (GIPL) cauruļvada izbūvē piegādātajām Krievijā ražotajām detaļām, teikts Viļņas apgabala prokuratūras vēstulē Latvijas kompānijai.
Tas, vai "Conti Chemical" procesuālais statuss tiks piešķirts, būs atkarīgs no izmeklēšanas laikā konstatētajiem faktiem.
Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka Lietuvas likumsargi sākuši kriminālprocesu par viltojumiem daudzus miljonus vērtajā un 500 kilometrus garajā GIPL projektā, un marta beigās Latvijā šajā lietā veiktas kratīšanas.
Pēc "Nekā personīga" vēstītā, ar Latvijas uzņēmuma palīdzību, iespējams, piegādātas Krievijā ražotas detaļas no rūpnīcas, kas apgādā arī Krievijas militāro industriju. Būvnieks krievu detaļu vietā esot pasūtījis tādas pašas daļas no poļu rūpnīcas "Tasta" un rumāņu "Sara", bet ar "Tasta" un "Conti Chemical Company" starpniecību piegādātas tās pašas Čeļabinskā ražotās detaļas ar viltotiem sertifikātiem.
Marta beigās Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests veica kratīšanas vairākos objektos Lietuvā, bet Valsts policija to pašu darīja Latvijā. Policija raidījumam neatklāj, kādos objektos viesojusies.
"Conti Chemical" pārstāvji aģentūrai LETA nesniedza komentāru par GIPL būvniecībā izmantotās produkcijas izcelsmi.
"Conti Chemical Company" ir viens no galvenajiem gāzes cauruļvadu piegādātājiem Latvijā. Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Conti Chemical Company" reģistrēta 1994.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmums pieder Samuilam Antokolam (55%), Arkādijam Koganam (30%) un Viktoram Brodam (15%).
Uzņēmums 2023.gadā strādāja ar 3,659 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 49,3% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas peļņa bija 198 867 eiro, kas ir 3,5 reizes vairāk nekā gadu iepriekš.
"Conti Chemical" nav procesuāla statusa lietā par Krievijas detaļu izmantošanu Polijas-Lietuvas gāzes cauruļvada izbūvē
LETA 08.05.2024
IUB skatīs "R grupas" sūdzību LVM iepirkumā par kokmateriālu pārvadājumiem
LETA 26.06.2026
Rīga, 26. jūn., LETA. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) šodien skatīs mežizstrādes uzņēmuma SIA "R grupa" sūdzību AS "Latvijas valsts meži" (LVM) iepirkumā par kokmateriālu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu 2026.-2030. gadā ar kravas kokvedēju sastā
...
"Dobeles dzirnavnieka" apgrozījums pērn pieaudzis par 21,4%
LETA 26.06.2026
Rīga, 26. jūn., LETA. Graudu pārstrādes uzņēmums AS "Dobeles dzirnavnieks" pagājušajā gadā strādāja ar 289,207 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,9% un bija 15,572 miljoni eiro, l
...
Rīgā atklāta "Neste Easy Wash" automazgātava Vienības gatvē
LETA 26.06.2026
Rīga, 26. jūn., LETA. Degvielas tirgotājs SIA "Neste Latvija" Rīgā atklājis automatizētu automazgātavu "Neste Easy Wash" Vienības gatvē, aģentūru LETA informēja "Neste Latvija" pārstāvji.
Uzņēmuma pārstāvji investīcijas automazgātavas izveidē aģentū
...