Rīga, 29.nov., LETA. Platformas "Bolt" skrejriteņu nomas pakalpojums Latvijā šoziem vairs nav pieejams, bet "Tuul" elektriskie skrejriteņi Rīgā būs pieejami arī ziemas sezonā.
"Tuul Mobility" vadītājs Latvijā Raivis Ozoliņš aģentūrai LETA norādīja, ka elektriskie skrejriteņi ir piemērots pārvietošanās līdzeklis visu gadu, un ir aktīva sabiedrības daļa, kas dod priekšroku šādam pārvietošanās veidam arī ziemā.
"To rāda mūsu trīs gadu ziemas pieredze Baltijas tirgū - lietotāji labprāt brauc arī ziemā, un laikapstākļi pieredzējušos lietotājus īpaši nav ietekmējuši. Līdz ar to, līdzīgi kā iepriekšējā ziemā, arī šogad "Tuul" skrejriteņi ziemas sezonā būs pieejami Rīgas ielās," sacīja Ozoliņš.
Vienlaikus viņš uzsvēra, ka drošības nolūkos sniegainā laikā uzņēmums samazina skrejriteņu maksimālo ātrumu un informē braucējus par drošības jautājumiem ar lietotnes starpniecību.
"Tāpat stiprāku mīnus grādu, daudz sniega un ledus, puteņa vai citu ekstremālu apstākļu gadījumā varam drošības apsvērumu dēļ īslaicīgi iepauzēt skrejriteņu nomas pakalpojumu līdz uzlabojas apstākļi," papildināja Ozoliņš.
Savukārt kopbraukšanas platformas "Bolt" pārstāvis Valts Marga aģentūrai LETA pavēstīja, ka no šīs nedēļas sākuma "Bolt" mobilajā lietotnē skrejriteņu nomas pakalpojums vairs nav pieejams un skrejriteņi ir deaktivizēti.
"Mūsu komanda skrejriteņus no 14 pilsētu ielām pakāpeniski savāc. Atsevišķās reģionālās pilsētās, piemēram, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Siguldā, Valmierā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Tukumā, Cesīs, Jūrmalā šis process jau ir pabeigts pilnībā. Turpretī Rīgā, Ogrē un Ikšķilē skrejriteņi tiks pilnībā savākti tuvākajās dienās," norādīja Marga.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka SIA "Tuul Mobility" reģistrēts 2022.gadā, tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, bet vienīgais īpašnieks - Igaunijā reģistrētais "Tuul Mobility". Kompānijas apgrozījums no 2022.gada 21.marta līdz 2022.gada 31.decembrim bija 573 269 eiro, savukārt kompānijas zaudējumi sasniedza 46 177 eiro.
Savukārt "Bolt Technology" ir mobilās lietotnes kompānija, kura ar "Bolt" zīmolu piedāvā kopbraukšanas pakalpojumus, elektrisko skrejriteņu, velosipēdu un automašīnu nomu, kā arī ēdiena un iepirkumu piegādi Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.
"Bolt" 2013.gadā izveidoja Markuss Villigs, kuram pašlaik kompānijas kapitālā pieder 17,05%. 2021.gada 31.decembrī grupu veidoja 48 kompānijas, kuru māteskompānija "Bolt Technology" ir visu "Bolt" lietotņu intelektuālā īpašuma turētāja. Lielāko daļu izpētes un izstrādes darba saistībā ar intelektuālo īpašumu notiek Igaunijā.
"Tuul" elektriskie skrejriteņi Rīgā būs pieejami arī ziemas sezonā
LETA 29.11.2023
Valsts prezidents: Rēzeknes koncertzālei "Gors" jāpaliek publiskā pārvaldībā
LETA 19.12.2025
Rīga, 19. dec., LETA. Rēzeknes koncertzāle "Gors" ir būtisks latviskās un latgaliskās identitātes centrs un tam ir jāpaliek publiskā pārvaldībā, sociālajos tīklos paudis Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Valsts prezidents akcentēja, ka šo jautājum
...
Likvidēs Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas padomi
LETA 19.12.2025
Rīga, 19. dec., LETA. Ventspils dome ir atbalstījusi SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" padomes likvidēšanu, liecina domes sēdes lēmums.
Patlaban uzņēmuma padomē strādā Igors Udodovs, Elīna Kroņkalne un Jānis Gardovskis.
Slimnīcas padome četru
...
Pēc iedzīvotāju sūdzībām veiktajā monitoringā gaisa kvalitāti Kalnciemā novērtē kā labu
LETA 19.12.2025
Rīga, 19. dec., LETA. Gaisa kvalitāte Kalnciemā ir laba, secināts monitoringā, kas veikts pēc iedzīvotāju sūdzībām, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.
Saistībā ar iedzīvotāju sūdzībām par iespējamu gaisa kvalitātes pasliktināšanos K
...