Rīga, 21.sept., LETA. "SEB banka" izsniegusi 1,4 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Dalderi", aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.
Bankā norāda, ka aizdevums zemnieku saimniecībai ir piešķirts jaunas kūts būvniecībai un saimniecības tehnoloģiskajai attīstībai. Saimniecībā šobrīd ir robotizēta govju slaukšana un barošana, taču plānots turpināt ieguldīt efektivitātes uzlabošanā, kā arī saimniecība plāno kļūt energoneatkarīgāka.
Pēc bankā minētā, zemnieku saimniecība būvēs jaunu kūti jaunlopiem. Tajā mājos apmēram 200 jaunlopu, kūts top uz kādreizējās fermas pamatiem, kas tagad pilnībā demontēta.
"Piena govīm esam jau uzbūvējuši modernu, automatizētu kūti, tagad ir kārta jaunlopu kūtij. Arī tajā būs vajadzīgi roboti, kas veiks lopu barošanu. (..) Nākotnē plānojam jaunu mājokli arī piena teļiem, kas ļaus izveidot pilnībā automatizētu saimniecības ikdienas darba ciklu," skaidro "Dalderi" finanšu vadītāja Natālija Birkerte.
Zemnieku saimniecībā "Dalderi" ir kopumā apmēram 500 lopu un piena izslaukums pārsniedz septiņas tonnas dienā. "Dalderi" apsaimnieko zemi aptuveni 700 hektāru platībā, un līdzās piena ražošanai audzē vairākas kultūras - kviešus, rapsi, vasaras miežus, lauku pupas. Daļa no graudaugiem tiek izmantoti lopbarības sagatavošanai.
Birkerta Jelgavas rajona zemnieku saimniecība "Dalderi" reģistrēta 1992.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija. Zemnieku saimniecības vienīgais īpašnieks ir Jānis Birkerts. 2022.gadā zemnieku saimniecības apgrozījums bija 1,767 miljoni eiro, bet peļņa - 154 212 eiro.
Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.
"SEB banka" izsniegusi 1,4 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Dalderi"
LETA 21.09.2023
Sākas pašvaldības kapitāldaļu izsole sociālajā kafejnīcā "Ogres zelta liepa"
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. No šodienas plkst. 13 līdz 12. februāra plkst. 13 notiks Ogres novada pašvaldībai piederošās sociālās kafejnīcas SIA "Ogres zelta liepa" kapitāla daļu izsole, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Ogres
...
Bijusī ministre Viņķele sāks darbu rehabilitācijas centra "Vaivari" vadītājas amatā
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. No šodienas nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja amata pienākumus sāks pildīt bijusī veselības ministre, ilggadēja politiķe Ilze Viņķele.
Viņķele par centra vadītāju izraudzīta konkursā, pēc "Vaivar
...
"Lux Express": ATD nepilda SM rīkojumu par dotēto pasažieru pārvadājumu datu atklāšanu
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Autotransporta direkcija (ATD) nepilda Satiksmes ministrijas (SM) rīkojumu, kas paredz pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmumam SIA "Lux Express Latvia" atklāt datus par dotēto pasažieru pārvadājumiem, aģentūru LETA infor
...