(Pievienota informācija par diviem apcietinātajiem 7.-10.rindkopā.)
Rīga, 25.aug., LETA. Valsts drošības dienests (VDD) ir aizturējis četrus Latvijas pilsoņus aizdomās par Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) uzdevumā veiktām darbībām, kas vērstas pret Latvijas valsts un iedzīvotāju drošību, aģentūru LETA informēja VDD.
Kriminālprocess sākts 1.augustā saskaņā ar Krimināllikuma pantu par palīdzības sniegšanu ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā.
Veicot izmeklēšanu, VDD veicis kriminālprocesuālas darbības 14 ar šīm personām saistītos objektos Rīgā un citviet Latvijā.
Padziļinātai izpētei izņemts liels apjoms datu nesēju un dokumentu. Ar aizturētajiem saistītajos objektos VDD uzgājis ierīces, kas, iespējams, ir stratēģiskas nozīmes preces un varētu būt izmantojamas prettiesiskām operatīvām darbībām.
VDD izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka aizturētie Krievijas FSB uzdevumā veikuši darbības, kas vērstas pret citu personu rīcības brīvību, neaizskaramību, ekonomisko, sociālo un fizisko drošību.
Kriminālprocesā patlaban trīs aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums, savukārt ceturtajai aizdomās turētajai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, proti, aizliegums izbraukt no valsts un dzīvesvietas maiņas paziņošana.
Aģentūrai LETA zināms, ka divi no apcietinātajiem ir Raitis Dolgovs un Igors Bobirs.
Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamās amatpersonas deklarācijas liecina, ka Dolgovs 2000.gadu sākumā strādājis par kriminālpolicijas inspektoru Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē. Valsts policijas mājaslapā pieejamā informācija līdz jūlija sākumam liecina, ka Dolgovs ir sertificēts detektīvs.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka Dolgovam pieder 50% daļu uzņēmumā "Biotops", kas pērn apgrozījis 164 eiro un strādājis ar 2187 eiro zaudējumiem. Vēl gadu iepriekš apgrozīti 52 000 eiro un strādāts ar 25 336 eiro peļņu.
Savukārt Bobirs ir līdzīpašnieks uzņēmumos "VLHG", "RC7 Group", "XO-art" un "Litada", kā arī valdes loceklis uzņēmumā "Lake Property".
Izmeklēšanas interesēs VDD patlaban plašākus komentārus nesniedz.
papildināta - Aiztur četrus Latvijas pilsoņus aizdomās par darbībām Krievijas specdienesta uzdevumā
LETA 25.08.2023
Asociācija pārmet "Rīgas siltumam" pārāk dārgas siltumenerģijas iepirkšanu; uzņēmums pārmetumus noraida
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Rīgas ilgtspējīgas siltumapgādes asociācija pārmet AS "Rīgas siltums" pārāk dārgas siltumenerģijas iepirkšanu, bet "Rīgas siltums" pārmetumus noraida, skaidrojot, ka viss tiek darīts atbilstoši likumam un ikdienas izsolēs jebku
...
"Forevers": ĀCM uzliesmojumam "Vaiņodes bekons" novietnē nevajadzētu būtiski ietekmēt cūkgaļas pieejamību
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Nav pamata uzskatīt, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā SIA "Vaiņodes bekons" cūku novietnē ar vairāk nekā 22 000 mājas cūku būtiski ietekmēs cūkgaļas pieejamību Latvijas tirgū, jo t
...
"Vaiņodes bekona" novietnē likvidēs kopumā 22 262 cūkas
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā SIA "Vaiņodes bekons" cūku novietnē Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā likvidēs kopumā 22 262 cūkas, aģentūrai LETA pavēstīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).
Dienests, veicot epid
...