(Ar jaunāko informāciju papildināts virsraksts, 1. un 2.rindkopa.)
Rīga, 4.apr., LETA. Rīgas pilsētas tiesa pēc Valsts drošības dienests (VDD) ierosinājuma piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu prokremliskajam aktīvistam Aleksandram Žgunam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Tiesas lēmumu tuvākajās dienās varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.
VDD aģentūrai LETA apstiprināja, ka VDD pirmdien Rīgā veica "tiesas sankcionētas procesuālās darbības iepriekš sākta kriminālprocesā". Izmeklēšanas interesēs dienests patlaban plašākus komentārus nesniedza.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka Žguns darbojas biedrībā "Rodina", kas savulaik Rīgā vēlējās organizēt pasākumu "Krievu maršs" 9.maijā, kā arī biedrībā "Pribaltijskij kazačij krug". 2014.gadā LTV raidījums "De facto" ziņoja, ka VDD uzmanību piesaistījusi "Pribaltijskij kazačij krug", kas ir cieši saistīta ar Krievijas valdības atbalstīto, paramilitāro organizāciju "Krievijas un ārzemju kazaku karaspēka savienība".
Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2015.gadā spēkā stājies spriedums, kas Alūksnes rajona tiesā piespriests trīs mantračiem, tostarp, Žgunam, kuri meklējuši senlietas Alūksnes novada Alsviķu pagasta Asaru senkapos. Toreiz tiesa piesprieda vainīgajiem piespiedu darbu.
papildināta - Tiesa pēc VDD ierosinājuma apcietina prokremlisko aktīvistu Žgunu
LETA 04.04.2023
Kalnciemā notiks sabiedriskā apspriešana par izmaiņām "EcoLead" piesārņojušās darbības atļaujā
LETA 15.12.2025
Rīga, 15. dec., LETA. Kalnciema pagasta kultūras namā šodien plkst. 17.30 notiks sabiedriskā apspriešana par akumulatoru pārstrādes uzņēmuma SIA "EcoLead" iesniegtajiem grozījumiem A kategorijas piesārņojošas darbības atļaujā, aģentūru LETA informēja
...
Tūroperatori: Ziemassvētkos un Jaunajā gadā gandrīz izpārdoti ceļojumi uz Ēģipti, Kanāriju salām un Dubaiju
LETA 15.12.2025
Rīga, 15. dec., LETA. Ziemassvētkos un Jaunajā gadā ir gandrīz izpārdoti ceļojumi uz Ēģipti, Kanāriju salām, Dubaiju un citiem eksotiskiem galamērķiem, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
Latvijas tūroperatora SIA "Novatours" pārdošanas va
...
"Rietumu banka" izsniegusi 3,9 miljonu eiro kredītu "ABC Parking" autostāvvietu kompleksa "Jēkaba kazarmas" iegādei
LETA 15.12.2025
Rīga, 15. dec., LETA. "Rietumu banka" ir izsniegusi 3,9 miljonu eiro kredītu SIA "ABC Parking", lai iegādātos "Jēkaba kazarmu" autostāvvietu kompleksu, aģentūru LETA informēja "Rietumu bankā".
"ABC Parking" iegādāsies 100% "Jēkaba kazarmu" autostāvv
...