Rīga, 21.marts, LETA. Atkritumu apsaimniekotājs SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifa projektu, paredzot tā pieaugumu par 47% no jūlija, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotais paziņojums.
Plānots, ka no 2023.gada 1.jūlija sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs pieaugs no 87,58 eiro par tonnu bez pievienotā vērtības nodokļa līdz 128,65 eiro par tonnu.
Tarifa izmaiņas ir saistītas ar cenu izmaiņām degvielas un elektroenerģijas tirgū, infiltrāta ūdeņu attīrīšanas izmaksu palielinājumu, poligona slēgšanas un rekultivācijas izmaksu sadārdzinājumu.
Tāpat tarifa maiņu ietekmē nepieciešamība veidot uzkrājumu dabas resursu nodokļa segšanai par to atkritumu daudzumu, ko pēc novietošanas bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtā biogāzes ieguvei (biošūnā) atšķiros no pārstrādātās vai reģenerētās atkritumu frakcijas un apglabās atkritumu poligonā.
Kompānija "Jelgavas komunālie pakalpojumi" 2021.gadā strādāja ar 4,15 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 2,1% - līdz 261 794 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānija reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 23 714 eiro. Uzņēmums pieder Jelgavas pašvaldībai (51%) un Evas Melbārdes ceļu būves kompānijai SIA "Kulk" (49%).
"Jelgavas komunālie pakalpojumi" jūlijā plāno celt atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu par 47%
LETA 21.03.2023
Latvijas un Ukrainas sadarbības rezultātā izveidots jauns aizsardzības un drošības risinājumu uzņēmums "LAT Defence"
LETA 01.07.2026
Rīga, 1. jūl., LETA. Latvijas un Ukrainas sadarbības rezultātā ar sākotnējām investīcijām divu miljonu eiro apmērā Latvijā izveidots jauns aizsardzības tehnoloģiju, apmācību un stratēģisko drošības risinājumu uzņēmums "LAT Defence", aģentūru LETA inf
...
Sadzīves atkritumu poligonā "Janvāri" veidos jaunu krātuvi 3,2 hektāru platībā
LETA 01.07.2026
Rīga, 1. jūl., LETA. SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" veidos jaunu sadzīves atkritumu krātuvi Laidzes pagasta poligonā "Janvāri", liecina Talsu novada domes lēmums.
Šāds lēmums pieņemts, jo pašreizējā atkritumu krātuvē strauji s
...
Ķīmisko preču vairumtirgotāja "Polystylex" apgrozījums pērn audzis par 9,6%
LETA 01.07.2026
Rīga, 1. jūl., LETA. Ķīmisko preču vairumtirgotājs SIA "Polystylex" pagājušajā gadā strādāja ar 41,56 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,6% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās divas reizes un bija 465 712 eiro, liecina "Fi
...