Rīga, 21.dec., LETA. Rēzeknes novada Maltas ciemā no 1.janvāra būs jauns atkritumu apsaimniekotājs, bet tarifs nepaaugstināsies, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Turpmāk Maltā atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās SIA "ALAAS". Līdz šim pakalpojumu daļēji nodrošināja arī SIA "Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmums" ("Maltas DzKSU").
"ALAAS" apstiprinātais atkritumu apsaimniekošanas tarifs 2023.gadam, kas būs spēkā Rēzeknes novada, Rēzeknes pilsētas un Ludzas novada teritorijā, būs 22,21 eiro par kubikmetru (m3) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).
Privātmāju īpašniekiem, kas izmantos konteineru ar tilpumu 0,24 m3, maksa par vienu izvešanas reizi būs 6,45 eiro ar PVN. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem Maltā, veicot norēķinus par atkritumu izvešanu ar apsaimniekotāja starpniecību, cena tiks rēķināta tāpat kā iepriekš. Tas ir, faktisko atkritumu apjomu izdalīs uz iedzīvotāju skaitu. "ALAAS" atkritumu apsaimniekošanas tarifs nebūs augstāks par tarifu, ko būtu piedāvājuši "MaltasDzKSU".
"MaltasDzKSU" bija veikuši provizorisko tarifa aprēķinu 2023.gadam. Tas bija plānots 24,30 eiro par m3 bez PVN. Izrietot no šīs tarifa, bija paredzēts, ka būtu jāmaksā 2,77 eiro bez PVN mēnesī no cilvēka.
Iedzīvotājiem arī turpmāk bezmaksas atkritumu šķirošanu nodrošinās Rēzeknes novada pašvaldība. Šim nolūkam 2023.gadā piešķirtais finansējums ir aptuveni 10 000 eiro.
Kā ziņots, Rēzeknes novada pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka pašvaldības teritorijā var būt tikai viens operators, kas nodrošina atkritumu savākšanu un izvešanu. Tādējādi vienīgais komersants, kurš ir tiesīgs nodrošināt pakalpojumu Rēzeknes novadā, ir "ALAAS".
SIA "ALAAS" reģistrēta 2002.gadā un ir Rēzeknes novada pašvaldības (49,3%), Ludzas novada pašvaldības (26,88%) un Rēzeknes pašvaldības (23,82%) kopīgs īpašums, liecina "Firmas.lv" dati. 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 2,13 miljoni eiro, bet zaudējumi sasniedza 135 000 eiro.
Maltā no 1.janvāra būs jauns atkritumu apsaimniekotājs
LETA 21.12.2022
Atklās viesnīcu "Carillon Aparthotel" Vecrīgā
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Šodien plkst. 17.30 atklās SIA "AmberStone Hotels" grupas uzņēmuma SIA "Carillon Aparthotel" jauno viesnīcu Vecrīgā, aģentūru LETA informēja viesnīcas pārstāvji.
Jaunās apartamentu viesnīcas būvniecībā un rekonstrukcijā Vecrīg
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Rīgas tiesas apg
...
"Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmums SIA "Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Maršrutā Rīga-Daugavpils autobusi atsāks kursēt divas reizes dien
...