Rīga, 7.dec., LETA. Palielināsies SIA "Eco Baltia vide" atkritumu apsaimniekošanas maksa Dobeles novada Aucē un pagastos, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
No 2023.gada 1.janvāra mainīsies SIA "Eco Baltia vide" pakalpojumu maksa Dobeles novada Auces pilsētā un Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces, Vītiņu, Tērvetes, Augstkalnes un Bukaišu pagastos. Tarifa pieaugums ir 4-6%.
Auces pilsētā un Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces, Vītiņu pagastos nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 21,93 eiro par kubikmetru (m3) ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) pašreizējo 20,92 eiro vietā. Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,26 eiro ar PVN 21% līdzšinējo 5,02 eiro vietā. Lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 33,42 eiro par m3 ar PVN iepriekšējo 31,46 eiro vietā.
Tērvetes, Augstkalnes un Bukaišu pagastos nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošana turpmāk maksās 23,69 eiro par m3 ar PVN 21%, bet pašlaik maksa ir 22,69 eiro par m3. Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 5,69 eiro ar PVN līdzšinējo 5,45 eiro vietā. Lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 34,19 eiro par m3 ar PVN, bet pašlaik tas ir 26,45 eiro par m3.
Uzņēmums skaidro tarifa palielināšanu ar Dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu. Likums paredz, ka ik gadu tiek pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme. Šogad tā par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā ir 80 eiro par tonnu, bet no 1.janvāra būs 95 eiro par tonnu. DRN likmes paaugstināšana ietekmē maksu par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā.
No 1.janvāra maksa par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā "Brakšķi" noteikta 87,58 eiro tonnā bez PVN, kamēr šogad tā ir 80,60 eiro tonnā bez PVN. Savukārt lielgabarīta atkritumu tarifs no 1.janvāra būs 138,34 eiro tonnā bez PVN, tagad tas ir 123,34 eiro tonnā bez PVN.
Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39.panta 1.2 daļā noteikts, ka izmaiņu gadījumā atkritumu apsaimniekotājs ir tiesīgs aktuālo poligona tarifu un DRN likmi iekļaut atkritumu apsaimniekošanas maksā līdz ar izmaiņu spēkā stāšanās dienu, skaidrots paziņojumā.
Uzņēmums atgādina, ka samazināt izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu var, tos šķirojot. SIA "Eco Baltia vide" mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas.
SIA "Eco Baltia vide" reģistrēts 2003.gadā, un tās īpašniece ir Lietuvas pilsone Deimante Korsakaite. Uzņēmuma pamatkapitāls 14,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati. 2021.gadā kompānijas apgrozījums bija 34,18 miljoni eiro, bet peļņa - 6 miljoni eiro.
Palielināsies "Eco Baltia vide" atkritumu apsaimniekošanas maksa Dobeles novada Aucē un pagastos
LETA 07.12.2022
"Conexus" biometāna ievades punktu "Rēzekne" par 1,9 miljoniem eiro projektēs un būvē "Intra-GT"
LETA 02.07.2026
Rīga, 2. jūl., LETA. Vienotās gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") biometāna ievades punkta "Rēzekne" projektēšanas un būvniecības darbus par 1,9 miljoniem eiro veiks SIA "Intra-GT", aģentūru LETA inf
...
"Kool Latvija" ieguldījusi 300 000 eiro Gulbenes degvielas uzpildes stacijas rekonstrukcijā
LETA 02.07.2026
Rīga, 2. jūl., LETA. Degvielas tirgotājs SIA "Kool Latvija" ieguldījis aptuveni 300 000 eiro Gulbenes degvielas uzpildes stacijas rekonstrukcijā Miera ielā 15A, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmumā norāda, ka rekonstruētā degvielas uzpildes st
...
"Madonas siltuma" siltumenerģijas tarifs no augusta pieaugs par 10,7%
LETA 02.07.2026
Rīga, 2. jūl., LETA. SIA "Madonas siltums" siltumenerģijas tarifs no 1. augusta pieaugs par 10,7% - līdz 76,53 eiro par megavatstundu (MWh), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotais lēmums oficiālajā izdevumā "Latvija
...