Rīga, 1.nov., LETA. No šodienas Rojā un Rudē siltumenerģijas tarifs palielinās par 52%, sasniedzot 100,47 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.
SIA "Rojas DzKU" centralizētās siltumapgādes pakalpojumu nodrošina Rojas pagastā un Rudes ciemā. Līdz šim pakalpojuma tarifs bija 48,39 eiro bez PVN par megavatstundu, taču straujā energoresursu cenu kāpuma dēļ no šodienas tas paredzēts 100,47 eiro bez PVN par megavatstundu.
Saeima 11.augustā ir apstiprinājusi grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā. Grozījumi paredz, ka no 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim mājsaimniecībām, kas saņem centralizēto siltumapgādes pakalpojumu, valsts kompensēs 50% no apkures izmaksām, kas pārsniegs 68 eiro bez PVN par megavatstundu. Šo atbalstu iedzīvotāji saņems automātiski, nerakstot iesniegumu pašvaldībai.
Tādējādi no šodienas Rojas pagasta un Rudes ciema iedzīvotājiem ikmēneša rēķinos par siltumu piemērotais tarifs būs 84,23 eiro bez PVN par megavatstundu.
Uzņēmuma tarifa aprēķins balstās trīs pamata pozīcijās, proti, ražošana, sadale/pārvade un tirdzniecība. No tām būtiskākās izmaksas rada tieši ražošanas process, kur, savukārt lielāko izmaksu apjomu nosaka kurināmā izcenojums.
SIA "Rojas DzKU" aicina iedzīvotājus pārskatīt ikdienas paradumus, lai samazinātu patērēto siltumenerģijas apjomu. Viens no risinājumiem ir samazināt apkures temperatūru siltummezglā. Samazinot šo temperatūru kaut vai tikai par vienu grādu, tiek ietaupīti aptuveni 5% no apkures izmaksām, kas ilgtermiņā veido vērā ņemamu ietaupījumu.
"Rojas DzKU" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,66 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedza 0,85 miljonus eiro, tā zaudējumi bija 92 541 eiro.
Rojā un Rudē siltumenerģijas tarifs palielinās par 52%
LETA 01.11.2022
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...