Rīga, 4.aug., LETA. Latvijā 71% no automašīnas iegādes darījumiem veic vīrieši, savukārt sievietes - 29%, liecina lietoto auto tirgotāja "Longo Group" dati.
Lietuvā sieviešu īpatsvars ir vēl mazāks - nepilna ceturtā daļa jeb 22%, bet Igaunijā situācija ir atšķirīga - starp automašīnu pircējiem sieviete ir katra trešā.
"Longo Group" pārstāvji informē, ka pastāv ievērojamas atšķirības arī attiecībā uz vēlamo automašīnas krāsu, taču auto marku izvēlē vīriešu un sieviešu gaumes ir līdzīgas.
Personīgās automašīnas visbiežāk iegādājas cilvēki vecumā no 30 līdz 37 gadiem, un nākamais lietoto auto iegādes bums ir vecumā no 44 līdz 50 gadiem. Vienlaikus jaunieši vecumā no 18 līdz 26 gadiem gluži pretēji nav ļoti aktīvs pircēju segments.
Attiecībā uz automašīnu markām vīrieši un sievietes 30 gadu vecumā rīkojas diezgan vienprātīgi - abi dzimumi dod priekšroku "Volvo", "Volkswagen" un trešajā vietā - "Opel".
Savukārt attiecībā uz automašīnas krāsu pastāv vērā ņemamas atšķirības, piemēram, vīrieši divas reizes retāk izvēlas automašīnu baltā krāsā. Taču zilā krāsa ir vienlīdz populāra abu dzimumu vidū - to izvēlas katrs sestais pircējs. Populārākie automašīnu toņi ir pelēks vai metālisks. Sievietes Lietuvā pērk sarkanas automašīnas divas reizes biežāk nekā, piemēram, Latvijā.
Lietoto auto tirgotāja "Longo Group" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 21,705 miljoni eiro, kas ir par 83,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa sasniedza 287 062 eiro pretēji zaudējumiem attiecīgajā periodā pērn, liecina biržā "Nasdaq Riga" iesniegtais kompānijas finanšu pārskats.
"Longo Group" apgrozījums pagājušajā gadā Baltijas valstīs bija kopumā 30,2 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2020.gadu, ir pieaugums divas reizes. Lietuvā "Longo Group" apgrozījums pērn vairāk nekā divas reizes pārsniedza Igaunijas rezultātus, sasniedzot 14,1 miljona eiro atzīmi, savukārt "Longo Group" Latvijas uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā sasniedza 9,6 miljonus eiro.
"Longo Group" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 12,97 miljonu eiro apmērā. "Longo Group" patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, liecina "Firmas.lv" informācija.
"Longo Group" darbojas lietotu automašīnu tirdzniecības segmentā. Uzņēmuma filiāles, kurās noris automašīnu tirdzniecība, ir atvērtas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. Savukārt Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā uzņēmumam ir filiāles, kas specializējas automašīnu iepirkumā, lai tās realizētu Baltijā.
"Longo Group": Latvijā 71% no automašīnas iegādes darījumiem veic vīrieši
LETA 04.08.2022
ATD noslēgusi līgumu ar "VTU Valmiera" par reģionālajiem autobusu pārvadājumiem Limbažu un Siguldas apkārtnēs
LETA 29.01.2026
Rīga, 29. janv., LETA. Autotransporta direkcija (ATD) ir noslēgusi līgumu ar SIA "VTU Valmiera" par reģionālajiem autobusu pārvadājumiem Limbažu un Siguldas apkārtnēs, aģentūru LETA informēja direkcijā.
ATD iepirkuma komisija, vērtējot saņemtos pied
...
Rēzeknes dome februārī varētu lemt par "Gora" nākotni
LETA 29.01.2026
Rīga, 29. janv., LETA. Rēzeknes dome februārī varētu lemt par Latgales vēstniecības jeb koncertzāles "Gors" nākotni, aģentūra LETA uzzināja domē.
Pašvaldībā skaidro, ka šonedēļ tā "atkārtotā vēstulē lūdza Kultūras ministrijai (KM) sniegt priekšlikum
...
Bērnu slimnīcā renovētas divu stacionāra nodaļu telpas
LETA 29.01.2026
Rīga, 29. janv., LETA. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Lielajā nodaļu mājā pēdējā pusgada laikā renovētas divu stacionāra nodaļu telpas, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Ilze Olšteina.
Slimnīcā 28. janvārī pabeigta pārcelšan
...