Rīga, 29.jūn., LETA. Bauskas novada Jaunsaules ciema iedzīvotāji sašutuši par slikti sagatavoto ceļu uz Jaunsauli, aģentūra LETA noskaidroja iedzīvotāju tikšanās laikā ar VSIA "Latvijas Valsts ceļi" vadību un mediju pārstāvjiem.
Uz tikšanos atnāca vairāk nekā 10 iedzīvotāji, būvuzrauga pārstāvis, "Latvijas Valsts ceļu" vadība, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes vadošais pētnieks Viktors Haritonovs.
Lai gan ceļš "Likverteni-Jaunsaule-Skaistkalne" (V1020) līdz Jaunsaulei atjaunots vien pagājušajā gadā, ir grūti neizbraukt cauri izveidojušajām bedrēm, skaidroja iedzīvotāji. Ceļam veikta dubultā virsmas apstrāde.
Jaunsauliete Sarmīte Misēviča skaidroja, ka pirms ceļa atjaunošanas viņa kopā ar iedzīvotājiem rakstījusi Satiksmes ministrijai par lūgumu atjaunot ceļu. "Tad, kad to izdarīja, lējām prieka asaras, bet šobrīd ceļš ir vienkārši briesmīgs," saka Misēviča.
Vairāki iedzīvotāji minējuši, ka paspējuši nomainīt riepu komplektus, jo bedrēs riepas sadragātas, arī automašīnu atsperes mainītas.
"Latvijas Valsts ceļu" valdes loceklis Gundars Kains sanākušajiem stāstīja, ka tika saņemts finansējums noteiktam laikam, kura laikā nauda ir jāiztērē. "Pa šo naudu bija iespējams īstenot tikai dubulto virsmas apstrādi," skaidroja Kains, "tika piesaistīta laba būvuzraudzība, bet būvnieks labāk specializējas asfaltbetona klāšanā".
Būvnieks darbu veikšanai ir SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"".
Kains gan piebilda, ka būvnieks par neizdarītajiem darbiem gala finansējumu nav saņēmis. "Pasūtījām kurpi ar zoli, un cīnāmies, lai arī kurpei zole būtu," sacīja Kains.
Pašlaik būvniekam līdz 30.jūnijam ir jāsalabo visi defekti, un vēl divus gadus šim ceļam būšot garantija, kas nozīmē, ka būvniekam brāķus būs jālabo par saviem līdzekļiem. "Latvijas Valsts ceļu" Bauskas daļas vadītājs Dzintars Dzenis gan uzskata, ka līdz rītdienai defekti netiks salaboti.
Vietējā autoceļa "Likverteni-Jaunsaule-Skaistkalne" (V1020) vidējā satiksmes intensitāte šajā posmā ir 391 automašīna diennaktī, kas ir 2020.gada dati. Līgumcena par remontu ir 1,3 milj. eiro ar pievienotās vērtības nodokli, kas tiek finansēti no papildus piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, gada pārskats par 2021.gadu "Ceļu būvniecības sabiedrībai "Igate"" vēl nav iesniegts, bet 2020.gadā uzņēmums strādāja ar 28 661 311 eiro apgrozījumu un 295 773 eiro zaudējumiem.
Iedzīvotāji sašutuši par slikti sagatavoto ceļu uz Jaunsauli
LETA 29.06.2022
papildināta - KP vērtēs "Latvijas aptiekas" vēlmi iegūt izšķirošu ietekmi pār "Farma Balt aptieku"
LETA 29.01.2026
(Pievienota 5.-7. rindkopa.)
Rīga, 29. janv., LETA. Konkurences padome (KP) vērtēs SIA "Latvijas aptieka" vēlmi iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA "Farma Balt aptieka", aģentūru LETA informēja KP.
"Latvijas aptieka" darbība ir saistīta ar farmaceitisk
...
"Signet Bank" izsniegusi 2,55 miljonu eiro aizdevumu mantu glabātavu tīkla "Box Storage" attīstīšanai
LETA 29.01.2026
Rīga, 29. janv., LETA. "Signet Bank" izsniegusi 2,55 miljonu eiro aizdevumu "Box Storage" mantu glabātavu tīkla attīstīšanai, aģentūru LETA informē "Signet Bank" pārstāvji.
Finansējums tiks izmantots, lai Rīgā attīstītu jaunas telpas un paplašinātu
...
precizēta, papildināta - Sāks skatīt krimināllietu pret ēdināšanas uzņēmuma "VVS Catering" grāmatvedi un valdes locekli par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
LETA 29.01.2026
(Visā ziņā precizēta un papildināta informācija par Bērziņa īpašumtiesībām.)
Rīga, 29. janv., LETA. Rīgas pilsētas tiesa šodien skatīja krimināllietu pret ēdināšanas uzņēmuma "VVS Catering" valdes locekli Endiju Bērziņu, kurš plašāk zināms saistībā
...