Rīga, 30.maijs, LETA. Autotransporta direkcija ir reģistrējusi jaunu tīmekļvietnes un mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzēju SIA "Dispo Group Latvija", kas ar mobilo lietotni "Dispocars" nodrošinās taksometra pakalpojumus, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.
"Dispo Group Latvija", izmantojot tīmekļvietni "dispocars.com/lv" un mobilo lietotni "Dispocars" un "Dispocars Driver", piedāvās pasažieriem komercpārvadājumu ar vieglo automobili, tostarp taksometru pakalpojumus.
Vienlaikus Autotransporta direkcijā pagaidām nav informācijas par konkrētu datumu, no kura pasažieriem tiks piedāvāti pārvadājumu pakalpojumi.
Prasība reģistrēt tīmekļvietni vai mobilo lietotni ir kopš 2020.gada. Tā uz pakalpojumu sniedzēju attiecas tad, ja ar tās starpniecību tiek organizēti pasažieru komercpārvadājumi ar vieglo automobili, tostarp taksometru, ja pakalpojumu var pieteikt, apstiprināt un braucienu apmaksāt, izmantojot tīmekļvietni vai mobilo lietotni.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Dispo Group Latvija" reģistrēta 2020.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums pirmajā nepilnajā darbības gadā ieņēmumus no pamatdarbības neguva, bet uzņēmuma 2021.gada finanšu pārskats vēl nav publicēts. "Dispo Group Latvija" vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētā "Dispo Group".
Šobrīd šāda veida taksometra pakalpojumus Latvijā nodrošina "Bolt".
Jau vēstīts, ka līdz šā gada martam pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo transportlīdzekli piedāvāja arī "Yandex Go", bet no 23.marta Autotransporta direkcija anulēja tīmekļvietnes un mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzēja "Yandex Taxi" reģistrāciju, kā arī bloķēja mobilās lietotnes "Yandex Go" darbību. Šāds lēmums tika pieņemts, konstatējot, ka kompānija nodrošina aktīvu datu apmaiņu ar serveriem, kas ir izvietoti Krievijā.
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.
Reģistrē jaunu taksometra pakalpojumu sniedzēju "Dispocars"
LETA 30.05.2022
Daugavpilī, Ruģeļu apkaimē, notiks hidrauliskā pārbaude
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. Šodien un rīt SIA "Daugavpils siltumtīkli" veiks hidrauliskās pārbaudes Ruģeļos, aģentūru LETA informēja Daugavpils pašvaldībā.
Paredzēts, ka līdz otrdienas plkst. 16 apkaimes iedzīvotājiem uz laiku tiks pārtraukta karstā ūdens
...
Alkoholisko dzērienu ražotāja un tirgotāja "Anora Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,7%
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. Alkoholisko dzērienu ražotāja un tirgotāja SIA "Anora Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 28,797 miljoni eiro, kas ir par 5,7% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija pērn guva peļņu 310 701 eiro apmērā pretstatā zaudēju
...
"Luminor Bank" piešķir trīs miljonu eiro finansējumu mežsaimniecības uzņēmumam "Timbro"
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. "Luminor Bank" piešķīrusi finansējumu kredītlīnijai mežsaimniecības uzņēmumam SIA "Timbro" trīs miljonu eiro apmērā, palielinot uzņēmumam pieejamo kredītlīniju līdz pieciem miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja bankā.
Ar finan
...