Rīga, 17.maijs, LETA. Lauksaimniecības tehnikas tirgotāja "Baltic Agro Machinery" apgrozījums pagājušajā gadā bija 68,018 miljoni eiro, kas ir par 25,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 69,5% - līdz 4,78 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Baltic Agro Machinery" kopējo pārdošanas ieņēmumu pieaugums skaidrojams ar tehnikas tirgus apjoma palielināšanos.
Pēc kompānijas aplēsēm, kopējais lauksaimniecības kombainu tirgus 2021.gadā Latvijā bija 98 vienības, no kurām "Baltic Agro Machinery" realizēja 47%, savukārt kopējais traktortehnikas tirgus 2021.gadā bija 485 vienību, no kurām 24% pārdeva "Baltic Agro Machinery".
Meža tehnikas tirgū pērn Latvijā pārdotas 35 vienības, no kurām 43% realizēja "Baltic Agro Machinery", savukārt mini ekskavatoru tehnikas tirgū pārdotas 134 vienības, no kurām "Baltic Agro Machinery" realizēja 17%. Vienlaikus celtniecības ekskavatoru tehnikas tirgū 2021.gadā pārdotas 107 vienības, no kurām 12% realizēja uzņēmums, teikts vadības ziņojumā.
Pērn tehnikas tirgū būtiski pieauga pieprasījums lietotās tehnikas segmentā, jo īpaši meža tehnikas tirgū, kas ļāva uzņēmumam realizēt 33 lietotas meža tehnikas vienības, 19 lietotus kombainus un 42 lietotus lauksaimniecības traktorus.
"Baltic Agro Machinery" 2021.gadā turpināja sadarbību ar reģionālajām skolām Latvijā, tostarp Malnavas koledžu, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, Latvijas lauksaimniecības universitāti, Priekuļu tehnikumu un Ogres tehnikumu, kas sagatavo mehāniķus un lauksaimniecības, meža un smagās tehnikas speciālistus. Sadarbības mērķis ir veikt tehnikumu audzēkņu teorētisko un praktisko apmācību, informēt pasniedzējus par aktualitātēm un jaunumiem lauksaimniecības tehnoloģijās, kā arī nodrošināt tehnikas demonstrācijas un lietošanas praktisko apmācību, teikts ziņojumā.
Pērn uzņēmums investēja 346 079 eiro tehnikas novietnes izbūvei Jelgavas centrā, bet 26 486 eiro tika ieguldīti jaunās uzņēmuma resursu un vadības sistēmas izveidei.
Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn "Baltic Agro Machinery" veica energopārvaldības sistēmas auditu, kā arī īstenoti papildu enerģijas samazināšanas pasākumi, turpinot veikt apgaismojuma maiņu savos centros.
Savukārt šogad uzņēmuma vadība neplāno būtiski tirdzniecības apjoma kāpumu pārdošanā, ņemot vērā vispārējo tehnikas tirgus situāciju un pieejamo Eiropas Savienības atbalstu tehnikas iegādei.
"Baltic Agro Machinery" šajā gadā prognozē būtisku tirgus apjoma pieaugumu lietotās tehnikas tirgū, ņemot vērā sagaidāmo globāli ierobežoto jaunās tehnikas ražošanas piedāvājumu komponenšu trūkuma dēļ.
Vadības ziņojumā teikts, ka "Baltic Agro Machinery" 2022.gadā plāno uzsākt jauna servisa centra celtniecību Rēzeknē, kā arī iegādāties zemi jauna centra celtniecībai Kurzemē.
Jau ziņots, ka 2020.gadā "Baltic Agro Machinery" strādāja ar 54,168 miljonu eiro apgrozījumu un 2,82 miljonu eiro peļņu.
Kompānija 2020.gada aprīlī mainīja nosaukumu no "Konekesko Latvija" uz "Baltic Agro Machinery".
"Baltic Agro Machinery" reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6,609 miljoni eiro. Kompānijas īpašniece ir Dānijas "DA Agravis Machinery Holding".
"Baltic Agro Machinery" apgrozījums pērn pieaudzis par 25,6%
LETA 17.05.2022
"Printful Latvia" koncerna apgrozījums pērn samazinājies par 4%
LETA 23.07.2026
Rīga, 23. jūl., LETA. Drukas produktu ražotāja AS "Printful Latvia" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 85,257 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka 2,3 reizes un bija 2,281 miljons eiro, liecina
...
"Apollo kino" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 10,3%
LETA 23.07.2026
Rīga, 23. jūl., LETA. SIA "Apollo kino" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2025. gada 1. maija līdz šā gada 30. aprīlim, strādāja ar 10,874 miljonu eiro apgrozījumu, kas par 10,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa palielinājās 2,3 reize
...
Iepakojumu izplatītāja "Antalis" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,9%
LETA 23.07.2026
Rīga, 23. jūl., LETA. Iepakojumu izplatītājs AS "Antalis" pagājušajā gadā strādāja ar 40,392 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 27,1% un bija 1,36 miljoni eiro, liecina informāc
...