Rīga, 17.maijs, LETA. SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" Gulbenes novada pašvaldības izsolē iegādājusies bānīša ritošo sastāvu pasažieru pārvadājumiem, šim nolūkam piesaistot "SEB bankas" aizdevumu 60 000 eiro apmērā ar "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") portfeļgarantiju 48 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.
Ritošais sastāvs, kā arī sliežu ceļi, būves un ēkas ir kompleksais Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļa kultūras un vēstures piemineklis.
"Gulbenes-Alūksnes bānītis" vadītājs Aldis Kreislers informē, ka uzņēmums par bānīti ikdienā rūpējas un nodrošina pasažieru pārvadājumus kopš 2002.gada. Gadu gaitā tas ir atjaunots, ieguldot lielas investīcijas, tāpēc ritošā sastāva pārņemšana no pašvaldības ir likumsakarīgs solis. Līdz šim uzņēmums bija ritošā sastāva nomnieks, tagad tas būs uzņēmuma īpašumā.
Kreislers norāda, ka darbs tiks turpināts kā līdz šim, investējot industriālā mantojuma saglabāšanā.
Vienlaikus viņš atzīmē, ka šobrīd lielākais izaicinājums ir būvniecības izmaksu un energoresursu cenu pieaugums.
Tāpat Kreislers norāda, ka tiek meklētas arī Eiropas Savienības finansējuma piesaistes iespējas.
Pēc Kreislera paustā, uzņēmums cerīgi skatās uz jauno tūrisma sezonu, lai piesaistītu apmeklētājus, jo ieņēmumi no biļetēm sniedz iespējas tālāk investēt bānīša uzturēšanā un infrastruktūras sakārtošanā.
Kultūrvēsturiskais Gulbenes-Alūksnes bānītis ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens Baltijas valstīs.
2002.gada 3.janvārī "Gulbenes-Alūksnes bānītis" no VAS "Latvijas dzelzceļš" pārņēma pasažieru pārvadājumus Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļā.
"Gulbenes-Alūksnes bānītis" 2021.gadā strādāja ar 42 929 eiro apgrozījumu un cieta 142 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmuma īpašnieki ir Osvalds Lucāns (18,18%), Dāvis Bušs (9,09%), Toms Altbergs (9,09%), Gulbenes novada dome (9,09%), Raitis Apalups (9,09%), Guntārs Bērziņš (9,09%), Kreislers (9,09%), Andris Biedriņš (9,09%), Andris Sitņiks (9,09%) un Alūksnes novada dome (4,55%).
Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.
"SEB banka" piešķīrusi 60 000 eiro aizdevumu "Gulbenes-Alūksnes bānītis" ritošā sastāva iegādei
LETA 17.05.2022
"Animas": Diabēta asistenta attīstībā būtiska ir atbilstība datu aizsardzības prasībām
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Diabēta asistenta attīstībā viens no būtiskākajiem jautājumiem ir darbs ar veselības datiem un mākslīgā intelekta (MI) modeļu apmācība, ko nevar veidot atrauti no normatīvās vides un datu aizsardzības prasībām, aģentūrai LETA pa
...
"E-silva": Saglabājas augsts pieprasījums pēc sausas malkas
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Pieprasījums pēc tūlītējam patēriņam piemērotas jeb sausas malkas saglabājas augsts, bet tendence iepirkt "zaļu" malku pašžāvēšanai samazinās, liecina meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" apkopotā informācija.
Kā norāda "E-si
...
Svētdien biedrība "Mūsu Lēdurga" rīkos demonstrāciju, lai iebilstu pret jaunu biometāna ražotni
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Svētdien, 23. augustā, jaundibināmā biedrība "Mūsu Lēdurga" rīkos demonstrāciju "Lēdurgas ceļš", lai pievērstu uzmanību Lēdurgā esošās biogāzes ražotnes paplašināšanas problēmjautājumiem, aģentūru LETA informēja biedrības "Mūsu
...