Rīga, 29.okt., LETA. Atkritumu poligonā "Križevņiki" plānots paaugstināt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifus, aģentūru LETA informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Jaunie tarifi attieksies uz Austrumlatgales atkritumu apsaimniekošanas reģionā radītajiem nešķirotiem sadzīves atkritumiem, kas poligonā "Križevņiki" tiek nogādāti no Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Ludzas novadiem.
Komersants SPRK ir iesniedzis vērtēšanai tarifu projektu, kas aprēķināts pie dažādām dabas resursa nodokļa (DRN) likmēm. Atbilstoši spēkā esošajam normatīvajam regulējumam 2021.gadā DRN likme, ko piemēro tarifam par sadzīves atkritumu apglabāšanu, ir 65 eiro par tonnu, savukārt 2022.gadā - 80 eiro par tonnu, bet no 2023.gada - 95 eiro par tonnu.
Plānotais tarifu pieaugums ir saistīts ar to, ka par 17% palielinājušās izmaksas par vienas poligonā pieņemtas sadzīves atkritumu tonnas apsaimniekošanu. Šis izmaksu pieaugums saistīts ar investīciju ieguldīšanu pamatlīdzekļu iegādē un atjaunināšanā, lai uzlabotu atkritumu apglabāšanas pakalpojuma sniegšanu. Finanšu līdzekļi ieguldīti atkritumu šķirošanas līnijas, infiltrāta attīrīšanas iekārtu un citu iekārtu darbībā. Neliels DRN izmaksu samazinājums veidojas, pateicoties plānotajam apglabāto atkritumu apjoma samazinājumam par 4%.
Pie DRN likmes 65 eiro par tonnu atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs paredzēts 76,35 eiro par tonnu jeb par 17,1% vairāk nekā pašlaik, pie DRN likmes 80 eiro par tonnu jaunais tarifs plānots par 14,8% dārgāks nekā pašlaik - 83,40 eiro par tonnu, savukārt pie DRN likmes 90 eiro par tonnu atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs varētu sasniegt 90,45 eiro par tonnu, kas ir par 12,9% vairāk nekā patlaban.
Komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts izvērtēšanas laikā var mainīties. SPRK pārbauda izmaksas, ieņēmumus un apjomus, kas veido tarifu projekta aprēķinu, pārliecinoties, lai tarifos ir iekļautas ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji komersants ir plānojis.
SIA "ALAAS" iesniegto tarifu projektu SPRK saņēma izvērtēšanai 12.oktobrī.
SPRK aicina pakalpojuma lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK vai "ALAAS", rakstot uz e-pasta adresēm "sprk@sprk.gov.lv" vai "austrumlatgale2@inbox.lv".
Kopējais tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir 120 dienas. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.
SPRK vienlaikus atgādina, ka regulators apstiprina sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu, un tā ir tikai viena daļa no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas, ko iedzīvotāji maksā par pašu radīto atkritumu apsaimniekošanu. Pārējās atkritumu apsaimniekošanas maksas sastāvdaļas apstiprina pašvaldības. Tā ir maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, nogādāšanu uz atkritumu poligonu, šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu un citām darbībām, kas jāveic pašvaldībai, lai samazinātu to atkritumu daudzumu, kas tiek aizvests apglabāšanai uz atkritumu poligonu - atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs.
Kā liecina informācija "Firmas.lv", "ALAAS" apgrozījums pērn bija 1,969 miljoni eiro, bet peļņa - 11 097 eiro.
"ALAAS", kas apsaimnieko poligonu "Križevņiki", reģistrēta 2002.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 508 192 eiro. Komersanta kapitāldaļu turētājas ir septiņas Austrumlatgales atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldības vai bijušās pašvaldības - Rēzeknes pilsēta, Rēzeknes novads, Viļānu novads, Kārsavas novads, Ciblas novads, Zilupes novads un Ludzas novads.
Plānots palielināt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifus atkritumu poligonā "Križevņiki"
LETA 29.10.2021
Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums "Laundromat LV" šogad plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums SIA "Laundromat LV" šogad Latvijā plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Tuvākajā laikā plānots atvērt mazgātavu tirdzniecības centr
...
"Ingka Investments" iegādājusies vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes Latvijā un gandrīz 18 000 hektāru Igaunijā
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. "IKEA" lielākā veikalu operatora "Ingka Group" investīciju struktūrvienība "Ingka Investments" ir pabeigusi darījumu ar Zviedrijas mežu īpašnieku asociāciju "Sodra" par vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes iegādi Latvijā un g
...
"Prāta vētra" Jelgavai kompensē izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Grupa "Prāta vētra" Jelgavas pašvaldībai kompensējusi izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pērnā gada jūlijā grupa savu koncerttūri tradicionāli atklāja savā d
...