Rīga, 5.maijs, LETA. AS "Kurzemes ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija" ("Kurzemes CMAS") pērn strādāja ar 1,087 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 23,8% - līdz 161 457 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gadā "Kurzemes CMAS" apstrādāti 281,89 hektāri zemes, no tiem 77,62 hektāri bija nomas zeme. Vienlaikus kompānijas apstrādājamās zemes platības samazinājušās par aptuveni 50 hektāriem, salīdzinot ar 2019.gadu, kas skaidrots ar nomas līgumu pārtraukšanu.
Kā norāda "Kurzemes CMAS" vadība, no kopējā apgrozījuma 47% sastāda ieņēmumi no bioprodukta realizācijas, 36% no graudu realizācijas, 6% no mākslīgās apsēklošanas tehniķu pakalpojumiem, 4% no piena paraugu savākšanas, savukārt 2% sastāda lineārās vērtēšanas pakalpojumi. Turklāt ienākumi no mākslīgās apsēklošanas pakalpojumiem 2020.gadā palielinājušies par 28,23%, bet no dzīvnieku bioprodukta pārdošanas par 1,38%.
Kompānijas vadība norāda, ka pērn "Kurzemes CMAS" saņēma valsts un Eiropas Savienības (ES) subsīdijas 60 934 eiro apmērā, tostarp 7594 eiro par vaislas dzīvnieku uzturēšanu un 53 240 eiro par ES platību maksājumiem.
Līdztekus pērn kompānija iegādājās divus hektārus zemes - zemesgabalu "Ūbeles", par 14 351 eiro, traktoru "Valtra" par 128 500 eiro, kura iegādei saņemts ES līdzfinansējums 30% apmērā, automašīnu "Ford Ranger" par 10 200 eiro, veltņus "HE-VA TIPROLLER 730" par pieciem tūkstošiem, kā arī veica traktoru kapitālo remontu 6914 eiro apmērā un iegādājās divus datorus ar kopējo summu 633 eiro.
2021.gadā "Kurzemes CMAS" vadība plāno saglabāt esošos un turpināt piesaistīt jaunus klientus, optimizēt produktu ražošanas un pārdošanas izmaksas, pirkt vai nomāt papildus lauksaimniecības zemi graudkopības nozares vajadzībām, turpināt izmantot iespēju piesaistīt ES fondu līdzekļus un meklēt iespējas papildus ieņēmumu nodrošināšanai, ieviešot jaunus pakalpojumus.
Vienlaikus gada pārskatā komentēts, ka "Kurzemes CMAS" Covid-19 izraisīto ārkārtas situāciju spēs pārvarēt nodrošinot importēto izejvielu, preču un bioprodukta krājumus tuvākajiem sešiem mēnešiem, kā arī nodrošinot pašu saražoto bioproduktu pārdošanai vismaz vienam gadam. Vienlaikus 2021.gada sākumā kompānija iegādājusies miglotājus "Primus" 8677 eiro vērtībā un vieglo automašīnu "Ford Fiesta" 4490 eiro vērtībā. Tāpat sākta teritorijas aizsargžoga izbūve.
Jau ziņots, ka "Kurzemes CMAS" 2019.gadā strādāja ar 1,079 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 1,1 reizi vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt kompānijas peļņa pieauga 1,7 reizes - līdz 130 399 eiro.
"Kurzemes CMAS" reģistrēta 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 613 200 eiro. Kompānijas pamatdarbība ir vaislas buļļu un kuiļu bioprodukta ražošana, graudkopība un dažādi ciltsdarba pakalpojumi.
"Kurzemes CMAS" peļņa pērn pieauga par 23,8%
LETA 05.05.2021
"Enefit": Janvārī Latvijā bijusi rekordaugsta elektroenerģijas biržas cena
LETA 03.02.2026
Rīga, 3. febr., LETA. Aizvadītajā janvārī cenas "Nord Pool" elektroenerģijas biržā uzrādīja rekordaugstu līmeni, vidējai Latvijas elektroenerģijas tirgus cenai augot par 82,8% salīdzinājumā ar decembri un sasniedzot 15,3 centus par kilovatstundu (kWh
...
Rīgas ostā ceturtdien ienāks kuģis ar 20 000 tonnu aviācijas degvielas no ASV
LETA 03.02.2026
Rīga, 3. febr., LETA. Rīgas ostā ceturtdien, 5. februārī, pie Kundziņsalas piestātnēm ienāks kuģis "Das", kas piegādās 20 000 tonnu aviācijas degvielas no ASV, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.
Pārvaldē atzīmē, ka tas būs vēsturisks
...
"Inchcape" desmit mēnešos pārdevis 276 zīmola "BYD" elektro un hibrīdauto
LETA 03.02.2026
Rīga, 3. febr., LETA. Oficiālais "BYD" elektroautomobiļu izplatīšanas partneris Latvijā SIA "Inchcape Motors Latvia" desmit mēnešu laikā ir pārdevis 276 "BYD" zīmola elektro un hibrīdautomašīnas, aģentūru LETA informēja kompānijā.
Tostarp hibrīda au
...