Rīga, 3.marts, LETA. Lai rosinātu būvniecības nozarē strādājošos paaugstināt kvalifikāciju darbā ar mūsdienīgiem būvmateriāliem un tehniku, kā arī apgūt jaunu profesiju tiem, kas šobrīd ir bez darba, sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotājs AS "Sakret Holdings" ir sācis ilgtermiņa sadarbību ar mācību centru "BUTS", aģentūru LETA informēja "Sakret" pārstāvji.
Sadarbības laikā "Sakret" atbalsta speciālistu apmācību četrās mācību centra "BUTS" profesionālās pilnveides programmās - "Apdares darbi un telpu remonts", "Dekoratīvo apdares elementu pielietošana dzīvokļa interjerā", "Sausās būves montāža", kā arī "Ēku siltināšanas tehnoloģija".
"Sakret" nodrošina pilnu būvmateriālu klāstu praktiskajām nodarbībām, sākot no flīžu līmēm un līdz pat betonam un grīdu līdzinātājiem, kā arī nepieciešamo palīgtehniku un instrumentus. Ar "Sakret" un citu sadarbības partneru atbalstu mācību centrā top mūsdienīga klase praktiskām nodarbībām ar uzskates materiāliem, turklāt "Sakret" eksperti kā lektori dalīsies savās zināšanās ar programmas "Ēku siltināšanas tehnoloģija" kursantiem.
Zināšanas šajās profesionālās pilnveides programmās iespējams apgūt ne vien Rīgā, bet arī Cēsīs, Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Saldū.
"Mūsu mērķis, sākot sadarbību ar mācību centru "BUTS", ir radīt iespēju apgūt zināšanas par mūsdienīgiem, pasūtītāju pieprasījumam atbilstošiem materiāliem. Domājot par ilgtspējīgu Latvijas tautsaimniecībai tik nozīmīgās nozares attīstību, ir svarīgi, lai objektos strādā izglītoti un kvalificēti speciālisti," uzsvēra "Sakret" komercdirektors Juris Grīnvalds.
Mācību centra "BUTS" direktors Eduards Aksjoņenko piebilda, ka, lai arī celtniecība ir strauji augoša nozare, diemžēl Latvijā trūkst augsti kvalificēta darbaspēka, kas ar savām profesionālajām zināšanām un prasmēm būvē drošas un kvalitatīvas ēkas, kā arī veic apdares darbus atbilstoši jaunākajām un ilgtspējīgām tehnoloģijām.
Mācību centrs "BUTS" ir profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestāde, kā arī lielākais privātais mācību centrs Latvijā, kas darbojas jau kopš 1991.gada. Uzņēmums nodrošina mācības 17 pilsētās visā valsts teritorijā. Mācību centrā "BUTS" gadā vidēji apmāca 18 000 speciālistu viņus interesējošajās profesijās.
Sauso būvmaisījumu ražotāja AS "Sakret Holdings" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 22,197 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2019.gadu, ir pieaugums par 1,5%, savukārt koncerna peļņa samazinājās 13 reizes un bija 692 902 eiro.
"Sakret Holdings" patiesais labuma guvējs, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Māris Ķelpis. "Sakret Holdings" ar četrām rūpnīcām ir lielākais sauso būvniecības materiālu ražotājs Baltijā. Grupas sastāvā ietilpst sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražošanas uzņēmumi Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.
"Sakret" ar mācību centru "BUTS" sācis kopīgu būvniecības izglītības projektu
LETA 03.03.2021
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...