Rīdzinieku rēķini par siltumu janvārī pieauguši par 12%

Rīga, 17.febr., LETA. Rīgas iedzīvotāju rēķini par siltumu janvārī pieauguši par 12%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, aģentūru LETA informēja AS "Rīgas siltums" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Linda Rence.

Rīgā rēķinus par siltumu janvārī ietekmēja zemās āra gaisa temperatūras, kā rezultātā siltumenerģijas patēriņš pieauga pat par 32%.

Savukārt AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs šī gada janvārī bija par 15% mazāks nekā pērn. Abu šo faktoru ietekmē izrakstīto rēķinu summa par piegādāto siltumenerģiju 2021.gada janvārī vidēji ir par 12% lielāka nekā 2020.gada janvārī. 

Straujāku rēķinu pieaugumu kompensēja šī gada zemākais siltumenerģijas tarifs.

Kā informē uzņēmumā, šī gada janvārī vidējā āra gaisa temperatūra bija -2,4 grādi, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, kad tā bija +3,7 grādi. 

Aukstuma ietekmē siltumenerģijas patēriņš būtiski pieauga. Ja pērn janvārī tika piegādāti 400 000 (MWh) megavatstundu siltumenerģijas, tad šī gada janvārī tie bija 528 000 MWh.

Kompānija "Rīgas siltums" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 66,968 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bija 148,688 miljoni eiro, bet peļņa - 1,343 miljoni eiro.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas dome - 49%, Latvijas valsts - 48,995%, "Enerģijas risinājumi. RIX" - 2% un "Latvenergo" - 0,005%.
Raksta pirmavots