Rīga, 20.okt., LETA. Piensaimniecības uzņēmums "Tārgalīte" plāno investēt kopumā 1,8 miljonus eiro govju fermas modernizācijā, piesaistot bankas "Citadele" aizdevumu 1,3 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja bankas "Citadele" pārstāvji.
Bankā informēja, ka saimniecības modernizāciju plānots pabeigt nākamā gada vasarā. Projektā plānots uzbūvēt slaucamo govju novietni, kas tiks aprīkota ar slaukšanas robotiem, piena dzesēšanas sistēmu, spēkbarības torņiem un citu aprīkojumu. Plānots, ka, realizējot investīciju projektu, piena izslaukums pieaugs par apmēram 30%.
Projekta īstenošanai piesaistīts arī Lauku atbalsta dienesta (LAD) finansējums 0,8 miljonu eiro apmērā.
"Ja vēlamies strādāt efektīvāk, jāiegulda inovatīvās tehnoloģijās. Saimniecības modernizācija ne tikai palielinās piena izslaukumu un uzlabos apstākļus govīm, bet arī atrisinās kvalificēta un atbildīga darbaspēka trūkumu," pauda "Tārgalītes" valdes locekle Ieva Zariņa, piebilstot, ka saimniecība tuvākajā laikā plāno atjaunot arī ataudzējamo liellopu novietni, izveidot skābbarības tranšejas un ieviest robotizētu barošanu.
Zariņa arī atzīmēja, ka Covid-19 pandēmija nav tieši skārusi saimniecību. "Esam veiksmīgi pielāgojušies situācijai, lai arī sākotnēji bija bažas, kā nodrošināt slaukšanas procesu, jo darbs ir maiņās," viņa teica.
Ģimenes saimniecība "Tārgalīte" izveidota 1997.gadā. Tās darbības pamatvirzieni ir piena lopkopība un augkopība - saimniecība apsaimnieko 1325 hektārus, un tās ganāmpulkā ir 564 liellopi. "Tārgalīte" saražoto pienu nodod piena pārstrādes uzņēmumam "Talsu piensaimnieks".
Saimniecības lielākie īpašnieki, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Guntis Rozentāls (21,34%) un Gunārs Rozentāls (17,34%). Kompānijas apgrozījums 2019.gadā bija 1,061 miljons eiro, bet zaudējumi - 134 920 eiro.
Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" 2020.gada jūnija beigās bija otra lielākā banka Latvijā.
Piensaimniecības uzņēmums "Tārgalīte" investēs 1,8 miljonus eiro govju fermas modernizācijā
LETA 20.10.2020
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...