Rīga, 13.maijs, LETA. Daļa Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti atsāks individuālās nodarbības ar pianistiem jaunā repertuāra apguvei, savukārt baletdejotāji atsāks treniņus, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja LNOB direktors Egils Siliņš.
Pēc Siliņa sacītā, tiklīdz būs saņemts Kultūras ministrijas izstrādātais sanitārais protokols baletzālē atsāksies treniņi. Beletmeistars zālē jau ir atzīmējis divu metru distanci starp dejotājiem pie stangas.
Plānots, ka baletdejotāji treniņus apmeklēs pa grupām un tie notiks divas reizes dienā. Siliņš uzsvēra, ka, ievērojot noteikumus, baletdejotāji netrenēsies un arī nedejos pa pāriem.
"Baletdejotāji nevar uztaisīt pauzi mēneša, divu, trīs garumā un atsākt dejot. Baletdejotāji, viņu ķermenis ir ļoti smalks un jūtīgs instruments," iepriekš aģentūrai sacīja Siliņš.
Paredzēts, ka arī operas solisti individuālās stundās kopā ar pianistiem apgūs jauno repertuāru, proti, trīs pianisti tiks nošķirti pa telpām, ievērojot distanci starp solistu un pianistu. Siliņš sacīja, ka no trešdienas puse solistu apgūs jauno repertuāru, otra puse - atradīsies dīkstāvē.
No trešdienas noteiktas arī izmaiņas darbinieku atalgojumā. Dīkstāvē esošais koris un orķestris, kā arī solisti saņems 80% no atalgojuma.
LETA jau ziņoja, ka VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" pamatkapitāls ir 146 755 eiro, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija. 2018.gadā operas un baleta apgrozījums bija gandrīz 4 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 12 749 eiro. Datu par 2019.gadu pagaidām nav.
LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā valdība nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par dažādu iepriekš noteikto ierobežojumu mīkstināšanu.
LNOB valdes priekšsēdētājs ar tiesībām pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi ir Siliņš, valdes locekle ir Inese Eglīte un Sandis Voldiņš.
LNOB baletdejotāji sāks treniņus un daļai solistu būs pieejamas individuālās nodarbības jaunā repertuāra apguvei
LETA 13.05.2020
Kalnciemā notiks sabiedriskā apspriešana par izmaiņām "EcoLead" piesārņojušās darbības atļaujā
LETA 15.12.2025
Rīga, 15. dec., LETA. Kalnciema pagasta kultūras namā šodien plkst. 17.30 notiks sabiedriskā apspriešana par akumulatoru pārstrādes uzņēmuma SIA "EcoLead" iesniegtajiem grozījumiem A kategorijas piesārņojošas darbības atļaujā, aģentūru LETA informēja
...
Tūroperatori: Ziemassvētkos un Jaunajā gadā gandrīz izpārdoti ceļojumi uz Ēģipti, Kanāriju salām un Dubaiju
LETA 15.12.2025
Rīga, 15. dec., LETA. Ziemassvētkos un Jaunajā gadā ir gandrīz izpārdoti ceļojumi uz Ēģipti, Kanāriju salām, Dubaiju un citiem eksotiskiem galamērķiem, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
Latvijas tūroperatora SIA "Novatours" pārdošanas va
...
"Rietumu banka" izsniegusi 3,9 miljonu eiro kredītu "ABC Parking" autostāvvietu kompleksa "Jēkaba kazarmas" iegādei
LETA 15.12.2025
Rīga, 15. dec., LETA. "Rietumu banka" ir izsniegusi 3,9 miljonu eiro kredītu SIA "ABC Parking", lai iegādātos "Jēkaba kazarmu" autostāvvietu kompleksu, aģentūru LETA informēja "Rietumu bankā".
"ABC Parking" iegādāsies 100% "Jēkaba kazarmu" autostāvv
...