Rīga, 23.maijs, LETA. Jelgavas pašvaldība ierosinās kapitālsabiedrībai SIA "Zemgales olimpiskais centrs" (ZOC) nodot pašvaldībai īpašumu Brīvības bulvārī 31a, kur plānots izveidot pirmsskolas izglītības iestādi, ceturtdien lēmusi pilsētas dome.
Saskaņā ar Jelgavas domes 2009.gada 29.septembra lēmumu pašvaldības nekustamais īpašums Brīvības bulvārī 31a, kas sastāv no zemes gabala 5613 kvadrātmetru platībā, skolas ēkas un palīgēkas, iekļauts ZOC pamatkapitālā. Centra pamatkapitālā Jelgavas domei pieder 52,44% pamatkapitāla, bet Latvijas Olimpiskajai komitejai - 47,56 % pamatkapitāla.
Īpašums netiek izmantots ZOC darbības nodrošināšanai, bet tas nepieciešams pilsētas pašvaldībai, lai pildītu autonomo funkciju - gādāt par iedzīvotāju izglītību, nodrošinot pirmsskolas un skolas vecuma bērnus ar vietām mācību un audzināšanas iestādēs. Nekustamajā īpašumā plānots izveidot pirmsskolas izglītības iestādi.
Nekustamā īpašuma tirgus vērtība ir noteikta 111 000 eiro, par ko liecina neatkarīga nekustamā īpašuma vērtētāja Guntara Pugeja atzinums.
Lai ēkā izveidotu bērnudārzu, dome lēma rosināt ZOC nodot īpašumu pašvaldībai, samazinot Jelgavas domes pamatkapitālu uzņēmumā par 111 000 eiro un dzēšot kapitāla daļas par 111 000 eiro.
Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju ZOC pamatkapitāls ir 26 miljoni eiro.
Jau vēstīts, ka Jelgavā, Nameja ielā 30, plānots būvēt pašvaldības bērnudārzu. Iecerētajā pirmsskolas izglītības iestādē plānotais audzēkņu skaits ir 280, no tiem - 24 bērni ar speciālām vajadzībām. Kopumā tajā tiks izveidotas 12 grupas.
Jelgavas pilsētas Izglītības stratēģijā iekļauta vēl viena jauna pašvaldības bērnudārza izveide Brīvības bulvārī jau esošā ēkā, kuras rekonstrukciju plānots veikts tuvāko gadu laikā.
Jelgavas pašvaldība no kapitālsabiedrības vēlas pārņemt īpašumu bērnudārza izveidei
LETA 23.05.2019
"Printful Latvia" koncerna apgrozījums pērn samazinājies par 4%
LETA 23.07.2026
Rīga, 23. jūl., LETA. Drukas produktu ražotāja AS "Printful Latvia" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 85,257 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka 2,3 reizes un bija 2,281 miljons eiro, liecina
...
"Apollo kino" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 10,3%
LETA 23.07.2026
Rīga, 23. jūl., LETA. SIA "Apollo kino" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2025. gada 1. maija līdz šā gada 30. aprīlim, strādāja ar 10,874 miljonu eiro apgrozījumu, kas par 10,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa palielinājās 2,3 reize
...
Iepakojumu izplatītāja "Antalis" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,9%
LETA 23.07.2026
Rīga, 23. jūl., LETA. Iepakojumu izplatītājs AS "Antalis" pagājušajā gadā strādāja ar 40,392 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 27,1% un bija 1,36 miljoni eiro, liecina informāc
...