Rīga, 6.nov., LETA. Skultes zvejas uzņēmums "Varita" šogad paredz apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Agris Lapiņš.
Viņš norādīja, ka kompānijas darbību šogad pozitīvi ietekmē par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem uzstādītās jaunās zivju uzglabāšanas kameras Skultes ostā. "Mums vairs nav uzreiz jāpārdod zivis, tiklīdz tās sasaldējam. Tagad tās varam pieturēt un sagaidīt labāko cenu," piebilda Lapiņš.
Pēc viņa teiktā, uzņēmums strādā pie tā, lai audzētu apgrozījumu arī nākotnē. "Mēs domājam perspektīvā - ja kāds no zvejas uzņēmumiem, kam pieder kuģi, grib izbeigt darbību, mēs to nopērkam, tam līdzi nāk papildu zvejas iespējas un mēs darbību attīstām tālāk, ar lielāku jaudu," pauda kompānijas vadītājs.
Lapiņa atzīmēja, ka "Varita" kopējais investīciju apmērs 20 gadu laikā lēšams 4-5 miljonu eiro apmērā. Investīcijas ieguldītas tehnoloģijās, kuģos, transportā, saldētavās, uzglabāšanas kamerās un piestātnēs. "Esam ļoti lielus līdzekļus ieguldījuši attīstībā un turpināsim to darīt turpmāk, cīnīsimies un strādāsim," viņš teica.
Tāpat Lapiņš piebilda, ka 99% produkcijas uzņēmums realizē ārpus Latvijas.
2017.gadā, pēc "Firmas.lv" datiem, "Varita" strādāja ar 1,908 miljonu eiro apgrozījumu un 321 410 eiro peļņu.
"Varita" pamatkapitāls ir 3130 eiro apmērā, tostarp Lapiņam pieder 60% uzņēmuma kapitāldaļu, bet 40% pieder Ilmāram Lielmanim. Kompānija ar zivsaimniecību nodarbojas kopš 1995.gada. Uzņēmums ir specializējies zvejniecībā, zivju pirmapstrādē, gatavās produkcijas pārdošanā un starptautiskajos kravu pārvadājumos. Kompānijas īpašumā ir četri zvejas kuģi, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.
Zvejas uzņēmums "Varita" šogad paredz apgrozījuma pieaugumu
LETA 06.11.2018
"Lux Express Latvia" pārvadāto pasažieru skaits komercreisos pirmajā pusgadā pieaudzis par gandrīz 15%
LETA 24.07.2026
Rīga, 24. jūl., LETA. Pasažieru pārvadātāja ar autobusiem SIA "Lux Express Latvia" pārvadāto pasažieru skaits iekšzemes komercreisos šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par gandrīz 15% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, sasniedzot ga
...
Jelgavas novadā pabeigts tilta pār Vircavu remonts
LETA 24.07.2026
Rīga, 24. jūl., LETA. Jūlija vidū Jelgavas novada Kārniņos noslēgušies tilta pār Vircavas upi remontdarbi, informē pašvaldība.
Tiltam veikta margu un barjeru tīrīšana un krāsošana, kā arī brauktuves attīrīšana no sanesumiem.
Darbu veica SIA "Aspham
...
papildināta - ES jaunajā sankciju kārtā iekļaujot "Mere" pārvaldītāja īpašnieku, saistītajiem uzņēmumiem jāpārtrauc darbs
LETA 24.07.2026
(Ziņas 16. - 18. rindkopā pievienota informācija par "Mere" darbību Latvijā.)
Rīga, 24. jūl., LETA. Eiropas Savienības (ES) 21.sankciju kārtā iekļauts mazumtirdzniecības veikalu tīkla "Mere" pārvaldītāja SIA "Latprodukti" īpašnieks, Krievijas uzņēmē
...