Rīga, 23.apr., LETA. "Swedbank" grupas līzinga kompānija "Swedbank līzings" pagājušajā gadā strādāja ar peļņu 10,258 miljonu eiro apmērā, kas ir par 63,7% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija. Savukārt "Swedbank līzinga" ieņēmumi no pamatdarbības 2017.gadā pieauga par 6,7% un bija 11,619 miljoni eiro.
Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka "Swedbank līzings" 2017.gadā turpināja strādāt pie sāktajiem informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras projektiem ar mērķi pilnībā novirzīt līzinga procesu uz digitālajiem kanāliem. Pērn pielāgoti un pārskatīti iekšējie procesi, tādējādi uzlabojot līzinga un faktoringa produktu pieejamību, kas savukārt nodrošināja iespēju piesaistīt vairāk jaunu klientu.
"Arvien vairāk klientu izvēlas parakstīt līgumus elektroniski," teikts vadības ziņojumā piebilstot, ka gandrīz katrs trešais līgums tiek parakstīts internetbankā.
Kompānijas vadība arī atzīmē, ka 2017.gadā līzinga pārdošanas apmēri salīdzinājumā ar 2016.gadu pieauga saistībā ar lielāku "Swedbank līzinga" aktivitāti, veiktajiem uzlabojumiem procesos, kā arī pieprasījuma palielināšanos tirgū.
Vienlaikus kompānijas vadība skaidro, ka pērn "Swedbank līzinga" peļņas pieaugumu ietekmēja papildu ieņēmumi no meitaskompānijas pārdošanas "Swedbank līzinga" vienīgajam dalībniekam un izmaksas no atliktā nodokļa aktīva izslēgšanas.
Kompānijas vadība arī informē, ka "Swedbank līzings" turpinās atbalstīt mazo un vidējo klientu kreditēšanu, izmantojot noslēgto līgumu ar Eiropas Investīciju fondu. Tāpat 2018.gadā "Swedbank līzings" turpinās darboties visos tirgus segmentos - finansēs gan vieglās automašīnas, gan lauksaimniecības tehniku, gan komerctransportu.
2016.gadā "Swedbank līzings" strādāja ar 6,266 miljonu eiro peļņu, bet kompānijas apgrozījums bija 10,887 miljonu eiro apmērā.
Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.
"Swedbank līzinga" peļņa pērn sasniegusi 10,258 miljonus eiro
LETA 23.04.2018
"Lux Express Latvia" pārvadāto pasažieru skaits komercreisos pirmajā pusgadā pieaudzis par gandrīz 15%
LETA 24.07.2026
Rīga, 24. jūl., LETA. Pasažieru pārvadātāja ar autobusiem SIA "Lux Express Latvia" pārvadāto pasažieru skaits iekšzemes komercreisos šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par gandrīz 15% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, sasniedzot ga
...
Jelgavas novadā pabeigts tilta pār Vircavu remonts
LETA 24.07.2026
Rīga, 24. jūl., LETA. Jūlija vidū Jelgavas novada Kārniņos noslēgušies tilta pār Vircavas upi remontdarbi, informē pašvaldība.
Tiltam veikta margu un barjeru tīrīšana un krāsošana, kā arī brauktuves attīrīšana no sanesumiem.
Darbu veica SIA "Aspham
...
papildināta - ES jaunajā sankciju kārtā iekļaujot "Mere" pārvaldītāja īpašnieku, saistītajiem uzņēmumiem jāpārtrauc darbs
LETA 24.07.2026
(Ziņas 16. - 18. rindkopā pievienota informācija par "Mere" darbību Latvijā.)
Rīga, 24. jūl., LETA. Eiropas Savienības (ES) 21.sankciju kārtā iekļauts mazumtirdzniecības veikalu tīkla "Mere" pārvaldītāja SIA "Latprodukti" īpašnieks, Krievijas uzņēmē
...