Rīga. 12.aug., LETA. Viena no lielākajām Latvijas kokzāģētavām SIA "AKZ" pagājušajā gadā strādāja ar 63,513 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 5% pieaugums salīdzinājumā ar 60,585 miljoniem eiro 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmuma peļņa nedaudz samazinājusies - no 7,94 miljoniem eiro 2014.gadā līdz 7,23 miljoniem pērn.
Kā norādīts vadības ziņojumā, pagājušajā gadā uzņēmums koncentrējies uz tirgus un inovatīvu tehnoloģiju izpēti. No apgrozījuma 45,95 miljonus eiro veidoja pārdošana Eiropas valstīs, 11,82 miljonus eiro - eksports uz Ziemeļāfriku un Āziju, bet 5,70 miljonu eiro apgrozījums bija vietējā tirgū. Lielāko apgrozījuma daļu - 51,28 miljonus eiro - veidoja ieņēmumi no kokmateriālu pārdošanas, 9,85 miljoni eiro iegūti no kokskaidu granulu, bet 2,36 miljoni eiro - no kokmateriālu blakusproduktu pārdošanas.
Savukārt šā gada pirmajā pusgadā sabiedrība izstrādājusi Eiropas Savienības attiecīgai regulai atbilstošu energopārvaldības sistēmu, tādējādi liekot pamatu energoefektīvu ražošanas procesu attīstībai.
AKZ jeb kādreizējā "Aizkraukles kokzāģētava" ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā, kas specializējas zāģmateriālu, kokskaidu granulu un celulozes šķeldas ražošanā. Ražotnē Aizkrauklē izvietota zāģētava, kaltes un trīs ēvelēšanas līnijas. Gadā tiek saražoti 225 000 kubikmetru zāģmateriālu, produkcija tiek realizēta galvenokārt Eiropā, Ziemeļāfrikā un Āzijā.
AKZ reģistrēts 2009.gadā Rīgā, pamatkapitāls ir 335 940 eiro, nodarbināto skaits pagājušajā gadā - 265 darbinieki.
Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Uldis Asaris.
AKZ pēc apgrozījuma vairākus gadus ir industrijas līderu pirmajā desmitniekā "Firmas.lv" un aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" veidotajā "Latvijas biznesa gada pārskatā".
Kokzāģētavas AKZ apgrozījums pērn - 63,513 miljoni eiro
LETA 12.08.2016
Gaļas pārstrādātāja "Forevers" apgrozījums pērn pieaudzis par 1,4%
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. Gaļas pārstrādātājs SIA "Forevers" pagājušajā gadā strādāja ar 78,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 7,9 miljoni eiro, aģentūru
...
"MikroTik" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,5%
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. Tehnoloģiju uzņēmums SIA "Mikrotīkls", kas darbojas ar zīmolu "MikroTik", pagājušajā gadā strādāja ar 344,566 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,7 reizes un bija
...
Ādažos no septembra par 7,7% pieaugs ūdenssaimniecības tarifi
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. SIA "Ādažu ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. septembra būs 3,77 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 7,7% vairāk nekā pašreiz, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lē
...