Rīga, 4.aug., LETA. Farmācijas un medicīnas holdingā "Repharm" ietilpstošā poliklīniku tīkla pārvaldītāja "Veselības centru apvienība" (VCA) pērn ievērojami kāpinājusi peļņu, sasniedzot 2,74 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmuma peļņa 2014.gadā bija 451 066 eiro.
VCA apgrozījums pērn auga par 16% - no 16,14 miljoniem 2014.gadā līdz 18,7 miljoniem 2015.gadā.
Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums turpināja paplašināt savu pakalpojumu klāstu un pieejamību, iegādājoties SIA "Medicīniskā firma "Dinas"", SIA "Rīgas zobārstniecība" un SIA "Dzelzceļa veselības centrs".
VCA turpināja vienota Klientu apkalpošanas dienesta izveidi. Pērn sākta jaunas medicīnisko pakalpojumu uzskaites programmatūras "Ārstu birojs" ieviešana. Plānots, ka tā nodrošinās iespēju pievienoties vienotajai e-veselības programmai.
Pagājušajā gadā veikti ieguldījumi medicīnas centru telpu renovācijā, infrastruktūras izveidē un medicīnas iekārtu iegādē filiālēs. Sākta arī ķirurģiskā stacionāra rekonstrukcija.
Turpmākā attīstībā paredzēts pilnveidot medicīniskās rehabilitācijas nodaļas, kā arī īpaša uzmanību tikšot pievērsta pacientu un darbinieku lojalitātes programmām, norādīts vadības ziņojumā.
VCA ir 11 poliklīniku un vienas reproduktīvas veselības klīnikas EGV apvienība. VCA medicīnas centri atrodas Rīgas centrā, Purvciemā, Pļavniekos, Mežaparkā, Bolderājā, Imantā, Juglā un Sarkandaugavā, kā arī Daugavpilī, Liepājā un Talsos.
VCA medicīnas centros tiek apkalpoti vairāk nekā pusmiljons pacientu un ir nodarbināti vairāk nekā 1300 štata darbinieku, tajā skaitā vairāk nekā 600 ārstu.
VCA dibināta 2011.gada novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3 835 090 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS "Poliklīnika", kas savukārt pieder kompānijai "Repharm", kurai pieder arī lielākā Latvijas zāļu vairumtirgotāja "Recipe Plus", lielāko Latvijas aptieku tīklu - "Mēness aptiekas" - pārvaldošā AS "Sentor Farm aptiekas" un augu valsts ārstnieciskos līdzekļu ražotāja AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika" (RFF).
"Sentor Farm aptiekas" pērn apgrozīja 103,2 miljonus eiro, kas ir par 19% vairāk nekā 2014.gadā, kad apgrozījums bija 87,3 miljoni eiro. Uzņēmums pērn nopelnīja 2,81 miljonu eiro, kas ir par 12% mazāk nekā 2014.gadā, kad peļņa bija 3,21 miljons eiro.
"Recipe Plus" pērn apgrozīja 149,7 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2014.gadā, kad apgrozījums bija 140,6 miljoni eiro. Uzņēmuma peļņa pērn bija 11,74 miljoni eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā 2014.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 9,92 miljonus eiro.
RFF apgrozījums pērn bija 3,35 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gadu, kad apgrozījums bija 2,1 miljons eiro, ir pieaugums par 60%. Uzņēmums pērn nopelnīja 251 296 eiro, kas ir 3,5 reizes vairāk nekā 2014.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 70 491 eiro.
Holdingkompānija "Repharm" pērn nopelnīja 9 897 233 eiro, 2014.gadā peļņa bija 10 540 028 eiro, 2013.gadā nopelnīti 12 873 963 eiro.
"Repharm" akcionāru saraksts publiski nav pieejams, bet pēdējā akcionāru sapulcē pa 50% kapitāla katrs pārstāvēja Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.
"Veselības centru apvienība" pērn ievērojami audzējusi peļņu
LETA 04.08.2016
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...