Kravu apjoma dinamikā gan vērojamas pozitīvas pārmaiņas - salīdzinot ar šī gada četru mēnešu pārvadājumu rādītājiem, apjoms palielinājies par 0,6%.
Iekšzemē pārvadājumu apjoms veido pieaugumu par 22%, salīdzinot ar pagājušā gada pieciem mēnešiem. Importa pārvadājumos caur pieostas stacijām pārvadāti 18,1 miljons tonnu, kas ir 19,8% mazāk nekā pērn, savukārt eksporta pārvadājumos pārvadāts 1,09 miljoni tonnu, kas ir par 8,1% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada piecos mēnešos pārvadāto apjomu.
Visvairāk pārvadāta nafta un naftas produkti - 7,9 miljoni tonnu, kas ir par 25,4% mazāk nekā pērn, kā arī akmeņogles - 6,06 miljoni tonnu jeb par 33,3% mazāk nekā pērn. Pārvadāto minerālmēslu apjoms bija 1,7 miljoni tonnu, kas ir par 4,2% mazāk nekā pērn analoģiskā laika periodā. Par 5,8% samazinājies pārvadāto ķīmisko kravu apjoms - pārvadāti 645 000 tonnu.
Par 75,6% palielinājies pārvadātā cukura apjoms - pārvadāti 79 000 tonnu. Savukārt melno metālu apjoms palielinājies par 30,4%, pārvadājot 781 000 tonnu. Par 18,4% palielinājušies graudu un miltu produktu, kā arī kokmateriālu apjoms - pārvadāts attiecīgi 690 000 un 687 000 tonnu.
Pa dzelzceļa infrastruktūru pārvadāts par 21% mazāk kravu nekā pērn
Pilseta24.lv 08.06.2016
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...