Rīga, 10.maijs, LETA. Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" 2015.gada finanšu rādītāji ir atbilstoši prognozētajam, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atklāja "airBaltic" vadītājs Martins Gauss.
Pērnā gada nogalē Gauss prognozēja, ka 2015.gadā "airBaltic" būs labākie finanšu radītāji, kopš viņš vada šo lidsabiedrību. 2014.gadā "airBaltic" strādāja ar 254 179 669 eiro apgrozījumu un 10 668 043 eiro peļņu.
Gauss šodien bija ieradies valdībā, lai ministrus informētu par aktuālo situāciju uzņēmumā "airBaltic".
Pēc Gausa teiktā, viņš šodien valdību informējis par "airBaltic" investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa investīcijām, kā rezultātā aviosabiedrības kapitāls ir palielināts un reģistrēts. Tāpat ministri tika informēti par "airBaltic" jauno lidmašīnu iegādi.
Gauss valdību arī informēja par "airBaltic" pagājušā gada finanšu datiem, kā arī par plāna izpildi šā gada pirmajos trijos mēnešos.
"Pagaidām nevaru atklāt detaļas par pagājušā gada finanšu rādītājiem, jo rīt tos apstiprinās akcionāri, bet publiskoti tie tiks ceturtdien. Katrā ziņā tie būs pozitīvi. Nekādu pārsteigumu nebūs, jo rādītāji būs atbilstoši prognozētajam," sacīja Gauss.
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina, ka valsts ekonomisko attīstību turpmāk balstīs gan uz "airBaltic", gan lidostas "Rīga" attīstību, tāpēc informāciju par šo uzņēmumu darbību valdība uzklausīs arī turpmāk. Pēc Kučinska teiktā, "airBaltic" patlaban ir atguvusi stabilitāti.
Kā ziņots, "airBaltic" 2014.gadā strādājusi ar 254 179 669 eiro apgrozījumu un 10 668 043 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Apgrozījums ir nedaudz - par 8% - samazinājies, salīdzinot ar 2013.gadu, kad aviokompānija apgrozīja 278 805 614 eiro.
Savukārt peļņa ir pieaugusi vairāk nekā piecas reizes, salīdzinot ar 2013.gadu, kad tā bija 2 020 506 eiro. AS "Air Baltic Corporation" ir dibināta 1995.gadā.
Maija sākumā notikušajā "airBaltic" akcionāru sanāksmē tika pieņemts lēmums atbalstīt uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu par 131 152 036 akcijām, katras akcijas nominālajai vērtībai veidojot vienu eiro. "airBaltic" pamatkapitāls ir 256 472 824 eiro, kas veidots no 256 472 824 akcijām.
Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij pieder 80% "airBaltic" akciju, bet jaunajam investoram SIA "Aircraft Leasing 1", kas pilnībā pieder privātajam investoram Ralfam-Dīteram Montāgam-Girmesam, piederēs aptuveni 20%.
Gauss: "airBaltic" pagājuša gada finanšu rādītāji ir atbilstoši prognozētajam
LETA 10.05.2016
"Bentley" un "Lamborghini" automašīnu izplatītāja Latvijā apgrozījums pērn palielinājies par 0,2%
LETA 04.08.2026
Rīga, 4. aug., LETA. Automašīnu, tostarp "Bentley" un "Lamborghini", oficiālā izplatītāja Latvijā "Luxury & Sports Cars" apgrozījums pagājušajā gadā bija 39,513 miljoni eiro, kas ir par 0,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 7
...
"Kurzemes gaļsaimnieka" apgrozījums pērn pieaudzis par 11,4%
LETA 04.08.2026
Rīga, 4. aug., LETA. SIA "Kurzemes gaļsaimnieks" pagājušajā gadā strādāja ar 67,935 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,4% vairāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 6,7% un bija 650 650 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
K
...
"Cēsu alus" apgrozījums pērn samazinājies par 9,3%
LETA 04.08.2026
Rīga, 4. aug., LETA. Alus darītava AS "Cēsu alus" pagājušajā gadā strādāja ar 91,751 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās 3,3 reizes un bija 1,065 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informā
...