Rīga, 5.febr., LETA. Šodien plānota Mālpils novada zemnieku saimniecības "Bērzi" kustamās un nekustamās mantas izsole, liecina sludinājums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Izsole notiks plkst.14 Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 18-6, 5.stāvā.
Nekustamo īpašumu un kustamās mantas kā lietu kopības novērtējums izsoles sākumcenai ir 639 624 eiro.
Kā liecina sludinājums, tiks izsolītas saimniecības īpašniecei Zanei Dreimanei piederošās liellopu fermas ar slaukšanas iekārtu aprīkojumiem, mēslu krātuves, ganāmpulks, kukurūzas, siena, skābbarības krājumi, zemesgabali Mālpils, Zaubes un Ķeipenes pagastā, dzīvojamās ēkas, kā arī plašs tehnikas parks.
Tāpat tiek pārdots arī saimniecības daļas meitasuzņēmumā SIA "Bērzi Bio", kur darbojas biogāzes koģenerācijas ražotne. Tiks izsolītas 102 kapitāldaļas 1451 eiro vērtībā, kas ir 51% no sabiedrības pamatkapitāla.
Viss nekustamais un kustamais īpašums ir ieķīlāts AS "Citadele banka" un AS "Attīstības finanšu institūcija Altum".
Kā ziņots, "Bērzi" pirms četriem gadiem ar bankas "Citadele" un Eiropas Savienības (ES) finansējumu uzbūvēja jaunu liellopu fermu 177 slaucamām govīm. Saimniecība bija viens no lielākajiem un straujāk augošajiem Mālpils novada lauksaimniecības uzņēmumiem ar vairāk nekā 300 liellopiem un 800 hektāriem īpašumā esošas un nomātas zemes.
Tomēr, sākoties krīzei nozarē, saimniecība vairs nespēja turpināt darbību. Kā norādījuši saimniecības īpašnieki, "Bērzu" darbību 2014.gadā ļoti negatīvi ietekmējis Krievijas noteiktais embargo, kura dēļ radusies izejvielas pārprodukcija, piena iepirkuma cena nokritusi zem pašizmaksas, saimniecībai sāka trūkt apgrozāmo līdzekļu, līdz ar to tālāka saimnieciskā darbība nav iespējama.
Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju "Bērzi" dibināti 1992.gadā. Saimniecība ir kooperatīva "Piena ceļš" sastāvā. Saimniecībai ir īpašumā daļas arī SIA "Jaunpils pienotava", kam saimniecība līdz šim nodeva pienu. Kooperatīvs ražo sieru, savukārt viens no noieta tirgiem iepriekš bija Krievijā.
"Bērzu" apgrozījums 2014.gadā bija 342 176 eiro salīdzinājumā ar 581 562 eiro pirms gada, bet zaudējumi - 805 eiro salīdzinājumā ar 18 526 eiro peļņu iepriekšējā gadā.
Saimniecības īpašnieki ir Zane Dreimane un Jānis Strautnieks.
Izsolīs Mālpils piensaimniecību "Bērzi"
LETA 05.02.2016
"Rocket Bean" atklās jauno grauzdētavu
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Kafijas grauzdēšanas uzņēmums SIA "King Coffee Service", kas strādā ar zīmolu "Rocket Bean", šodien atklās jaunu grauzdētavu, kuras izveidē ieguldīti aptuveni 2,5 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
"Rocket
...
Biržas ieguldījumu fondu sarakstā iekļaus "Signet Baltic Bond Fund" ieguldījumu apliecības
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Biržas "Nasdaq Riga" ieguldījumu fondu sarakstā šodien iekļaus ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "Signet Asset Management Latvia" ieguldījumu fonda "Signet Baltic Bond Fund" ieguldījumu apliecības, teikts biržas paziņojumā.
"Sig
...
Maizes ceptuves "Lāči" apgrozījums pērn samazinājies par 3,4%
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Maizes ceptuve SIA "Lāči" pagājušajā gadā strādāja ar 10,73 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% mazāk nekā 2024. gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 199 823 eiro apmēra pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv
...