Kopējā sabiedrības noskaņojuma uzlabošanās tendence nav apsīkusi. Pagājušajā mēnesī jūtami uzlabojušies iedzīvotāju vērtējumi par valsts ekonomiskā stāvokļa izmaiņām un arī valdības darbu, šiem indeksiem attiecīgi pieaugot par sešiem un pieciem punktiem, vēsta jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti.
Valdības darbs pēdējā barometra iedzīvotāju aptaujā ieguvis atzinīgāko vērtējumu kopš 2008.gada, kad tika sākti "DNB Latvijas barometra" pētījumi.
Pētījuma rezultāti liecina, ka optimistiskāki vērtējumi sniegti lielākajā daļā "DNB Latvijas barometra" nemainīgo jautājumu, izņemot par iespējām atrast labu darbu Latvijā. Lielākā daļa iedzīvotāju jeb 66% tās joprojām vērtē kā sliktas. Tajā pašā laikā ģimenes materiālā stāvokļa vidējais vērtējums nedaudz uzlabojies, indeksam pieaugot par diviem punktiem.
Savukārt "DNB Latvijas barometra" otrajā daļā, tuvojoties vasarai un aktīvās atpūtas sezonai, iedzīvotāji šoreiz lūgti izteikt savu viedokli par veselīga dzīvesveida kritērijiem un personiskajiem paradumiem šajā jomā, kā arī par to, kā, viņuprāt, visefektīvāk varētu veicināt veselīga dzīvesveida paradumu izplatību jauniešu vidū.
Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 5.jūnijā.
Pētījumā iegūtos datus komentējuši DNB bankas Rīgas reģiona direktore Anita Bērziņa, sociālantropologs Andris Saulītis, Slimību profilakses un kontroles centra vecākā sabiedrības veselības analītiķe Iveta Pudule, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš, Bezalkoholisko dzērienu ražotāju asociācijas pārstāve Inese Lielpinka, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS politisko projektu direktore Ieva Strode un citi eksperti.
"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.
Uzlabojas iedzīvotāju vērtējums par valdības darbu
Pilseta24.lv 03.06.2014
"Douglas Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 11,3%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Parfimērijas un kosmētikas tirgotājs SIA "Douglas Latvia" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2024. gada 1. oktobra līdz 2025. gada 30. septembrim, strādāja ar 41,312 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,3% vairāk nekā gadu
...
Zvejniecības uzņēmuma "Baltreids" apgrozījums pērn pieaudzis par 18,5%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Zvejniecības uzņēmuma SIA "Baltreids" apgrozījums pagājušajā gadā bija 48,321 miljons eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,1 reizi - līdz 15,122 miljoniem eiro, liecina informācija "F
...
Apsūdzētie teiks pēdējo vārdu "Rīgas kartes" krimināllietā
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Šodien apsūdzētajiem plānots dot pēdējo vārdu tā dēvētajā "Rīgas kartes" krimināllietā, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.
Krimināllietā par iespējamu naudas izkrāpšanu un atmazgāšanu apsūdzēti bijušie pašvaldības u
...