Siltumizolācijas materiālu ražotāja "Tenapors" apgrozījums pērn samazinājies par 3%

Rīga, 14. aug., LETA. Dobeles siltumizolācijas materiālu ražotājas SIA "Tenax" meitasuzņēmums SIA "Tenapors" pagājušajā gadā strādāja ar 14,651 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 3% mazāk nekā 2024. gadā, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 18,2% un bija 843 107 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka apgrozījuma samazinājumu galvenokārt ietekmēja konkurences pastiprināšanās tirgū, izejvielu cenu samazinājums un attiecīgi arī gatavās produkcijas cenu kritums, saglabājoties būvniecības aktivitātei iepriekšējā gada līmenī.

Neskatoties uz apgrozījuma samazinājumu, uzņēmums spējis palielināt realizētās produkcijas apjomu par aptuveni 2,5%. Ražošanas apjomi saglabājās stabili, nodrošinot efektīvu ražošanas jaudu izmantošanu un nepārtrauktu klientu apkalpošanu gan vietējā, gan eksporta tirgos.

Kompānijas vadība norāda, ka 2025. gada nozīmīgākais uzdevums bija investīciju projekta īstenošana, kurā tika palielinātas uzņēmuma ražošanas jaudas un modernizēts produkcijas iepakošanas mezgls. Tāpat būtiska uzmanība tikusi pievērsta uzņēmuma procesu optimizācijai, digitalizācijas risinājumu ieviešanai ražošanā un ERP sistēmas tālākai attīstībai, lai uzlabotu darbības efektivitāti, paaugstinātu produktivitāti un stiprinātu uzņēmuma konkurētspēju ilgtermiņā.

Uzņēmums pērn saglabājis sadarbību ar galvenajiem klientiem gan Latvijas, gan eksporta tirgos, vienlaikus nodrošinot stabilu produktu pieejamību. Kompānijas vadības vērtējumā 2025. gadā īstenotās investīcijas un procesu pilnveidošanas pasākumi ir radījuši stabilu pamatu uzņēmuma turpmākai izaugsmei, efektivitātes paaugstināšanai un konkurētspējas stiprināšanai nākamajos pārskata periodos.

Iekšzemes tirgū pērn realizēta produkcija 7,903 miljonu eiro vērtībā, bet eksports uz Eiropas Savienības valstīm veidoja 6,748 miljonus eiro.

Kompānijas vadība informē, ka 2026. gadā uzņēmums turpina īstenot uzsākto attīstības un investīciju programmu, kuras mērķis ir paaugstināt uzņēmuma efektivitāti, konkurētspēju un nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi. Būtiskākie investīciju virzieni ir ražošanas procesu automatizācijas turpināšana, ERP sistēmas pilnveidošana un digitalizācijas risinājumu ieviešana, kā arī noliktavas uzskaites un materiālu plūsmas pārvaldības procesu uzlabošana.

Lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti un paaugstinātu loģistikas efektivitāti, uzņēmums pakāpeniski atjaunošot produkcijas piegādes autoparku. Tāpat turpinās darbs pie ražošanas procesu optimizācijas, resursu efektīvākas izmantošanas un izmaksu samazināšanas visos uzņēmuma darbības posmos.

Jau ziņots, ka "Tenapors" 2024. gadā strādāja ar 15,106 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,031 miljona eiro peļņu.

"Tenapors" reģistrēts 2007. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 868 263 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Nikolajam Kurmam piederošā SIA "Tenax".
Raksta pirmavots