Rīga, 17. jūl., LETA. Internetveikala "220.lv" pārvaldītājs Latvijā SIA "Pigu Latvia" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2025. gada 1. aprīļa līdz šā gada 31. martam, strādāja ar 25,418 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 29,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 5,1% un bija 376 626 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka vairāki faktori ietekmēja finanšu rezultātus.
Tostarp sāks izmaksu optimizācijas process, tādējādi administratīvie izdevumi samazinājās par 5,8% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pārdošanas izmaksas saruka par 26,7% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pārējās saimnieciskās darbības izmaksas samazinājās par 62,6%, bet ieņēmumi no komisijas maksām par izsniegtajiem līzingiem samazinājās par 13,3%. Tajā pašā laikā samazinājās arī izdevumi par 43,2%, kas saistīti ar komisijas maksām par izsniegtajiem līzingiem.
Vienlaikus pērn mātesuzņēmums "Pigu" atmaksāja daļu aizdevuma, tādējādi procentu ieņēmumi samazinājās par 19,3%.
Vadības ziņojumā norādīts, ka, balstoties īstenotajās strukturālajās izmaiņās, "Pigu Latvia" plāno nostiprināt vienības ekonomikā balstītu komercmodeli un uzlaboto rentabilitātes profilu pārvērst ilgtspējīgā peļņā.
Uzņēmums koncentrēsies uz rentabla tirgojamo preču kopējās vērtības (GMV) palielināšanu, turpinot pievērst uzmanību sortimenta struktūrai, cenu disciplīnai un platformas komisijas līmeņa uzlabošanai.
Uzņēmums plāno arī turpmāku saimnieciskās darbības izmaksu optimizāciju, mērķējot uz izmaksu attiecības pret apgrozījumu uzlabošanos, apgrozījumam pakāpeniski pieaugot. Atkarībā no plašākiem makroekonomiskajiem apstākļiem Baltijas e-komercijas tirgū valde sagaida, ka "Pigu Latvia" nākamajā finanšu gadā turpinās samazināt iepriekšējo gadu saimnieciskās darbības zaudējumus, virzoties uz darbības rezultātu līdzsvaru un pēc tam - uz ilgtspējīgu pozitīvu rezultātu. Stratēģiskā prioritāte paliek nemainīga - rentabla un ilgtspējīga izaugsme.
Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2024. gada 1. aprīļa līdz 2025. gada 31. martam, "Pigu Latvia" strādāja ar 35,828 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās par 7,2% un sasniedza 396 730 eiro.
"Pigu Latvia" reģistrēta 2005. gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,736 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas "Pigu".
"PHH Group" tika izveidota, kad "Pigu Group", kurā iekļaujas arī "220.lv", apvienojās ar Somijas "Hobby Hall". "PHH Group" pārvalda e-veikalus un tirdzniecības platformas Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Uzņēmuma grupā ir "220.lv", "Pigu.lt", "Kaup24.ee", "Hansapost.ee" un "Hobbyhall.fi".
"220.lv" pārvaldītāja apgrozījums pagājušajā finanšu gadā samazinājies par 29,1%
LETA 17.07.2026
"Elsana" apgrozījums pērn audzis par 60,4%
LETA 05.08.2026
Rīga, 5. aug., LETA. Elektromontāžas un inženiertehnisko būvdarbu uzņēmums SIA "Elsana" pagājušajā gadā strādāja ar 32,998 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 60,4% vairāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga 4,2 reizes un sasniedza 4,705 m
...
"Veselības centra 4" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 3,4%
LETA 05.08.2026
Rīga, 5. aug., LETA. SIA "Veselības centrs 4" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 43,978 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 27,8% - līdz 5,65 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" i
...
Aviokompānijām paredzēto ēdienu ražotāja "Airo Catering Services Latvija" apgrozījums pērn samazinājies par 0,8%
LETA 05.08.2026
Rīga, 5. aug., LETA. Aviokompānijām paredzēto ēdienu ražotājs SIA "Airo Catering Services Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 18,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,4 reizes - lī
...