Rīga, 19. maijs, LETA. Starptautiskā pasažieru pārvadātāja SIA "Lux Express Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,676 miljoni eiro, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 40,4% - līdz 211 231 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2025. gadā uzņēmums piedzīvoja būtisku pasažieru skaita pieaugumu, kas apliecina sniegto pakalpojumu pieprasījuma stabilu kāpumu un uzņēmuma konkurētspējas nostiprināšanos tirgū.
Būtiski rezultāti pērn sasniegti maršrutā Rīga-Liepāja, kur uzņēmums nodrošināja lielāko daļu pasažieru pārvadājumu starp visām maršruta pieturām. Vienlaikus, izvērtējot maršrutu ekonomisko efektivitāti, 2025. gada sākumā tika pieņemts lēmums slēgt maršrutu Rīga-Rīgas lidosta, jo pieprasījuma līmenis nebija pietiekams.
Turpinot attīstīt starptautisko darbību, 2025. gada jūnijā tika atklāts jauns maršruts Rīga-Klaipēda, kas piesaistīja būtisku papildu pasažieru plūsmu un paplašināja uzņēmuma darbības ģeogrāfiju Baltijas reģionā, teikts ziņojumā.
Savukārt pērn oktobrī Saeima pieņēma grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, paredzot valsts pienākumu kompensēt pārvadātājiem izmaksas, kas rodas, nodrošinot valsts noteiktās pasažieru atlaides. Neskatoties uz pieņemto regulējumu, līdz šim valsts kompensācijas nav saņemtas, kas būtiski ietekmējis "Lux Express" darbības rezultātus 2024. un 2025. gadā.
Šogad "Lux Express" paredz turpināt izaugsmi, palielinot gan reisu, gan pasažieru skaitu.
LETA jau ziņoja, ka "Lux Express Latvia" ir iesniegusi pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā pret Satiksmes ministriju (SM) un Autotransporta direkciju (ATD) saistībā ar vilcināšanos par kompensāciju izmaksāšanu. Pieteikumā "Lux Express Latvia" lūdz uzlikt valstij pienākumu atlīdzināt uzņēmumam izmaksas par valsts noteikto braukšanas maksas atvieglojumu nodrošināšanu starppilsētu komercreisos.
Savukārt Sabiedriskā transporta padome 15. maijā pieņēma lēmumu izmaksāt "Lux Express Latvia" zaudējumu kompensāciju 529 742 eiro apmērā, tostarp pievienotās vērtības nodokli (PVN) 56 758 eiro apmērā par personu ar braukšanas maksas atvieglojumiem pārvadāšanu komercmaršrutos. Atlikusī kompensācijas daļa tiks izmaksāta pēc pilnīgas 2026. gada 7. aprīļa lēmumā noteikto priekšnoteikumu izpildes un pārbaudes.
"Lux Express Latvia" valdes loceklis Aldis Ķibēns aģentūrai LETA norādīja, ka šis lēmums neko nemaina un tiesas process turpinās, jo kompensācija joprojām nav izmaksāta un uzņēmuma ieskatā lēmumi tiek vilcināti, izvirzot nepamatotas prasības.
Savukārt ATD norādīja, ka ATD informāciju par komerciālajam pārvadātājam aprēķināto izdevumu kompensācijas apmēru nosūta SM. Pēc tam attiecīgi SM pārskaita komerciālajam pārvadātājam izdevumu kompensāciju desmit dienu laikā pēc minētās informācijas saņemšanas.
2024. gadā "Lux Express Latvia" apgrozījums bija 3,783 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma zaudējumi bija 354 167 eiro.
"Lux Express Latvia" reģistrēta 1994. gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 404 eiro. Uzņēmums pieder Igaunijā reģistrētajam uzņēmumam "Lux Express Estonia".
"Lux Express Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 50%
LETA 19.05.2026
"Baložu komunālās saimniecības" siltumenerģijas tarifi no jūlija samazināsies par 5%
LETA 09.06.2026
Rīga, 9. jūn., LETA. SIA "Baložu komunālā saimniecība" siltumenerģijas tarifi no 1. jūlija samazināsies par 5%, liecina publiskotā informācija par uzņēmuma noteiktajiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšana
...
Spēļu attīstītāja un tirgotāja "Brain Games" apgrozījums pērn pieaudzis par 4,6%
LETA 09.06.2026
Rīga, 9. jūn., LETA. Spēļu attīstītājs un tirgotājs SIA "Brain Games" pagājušajā gadā strādāja ar 4,759 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2024. gadā, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 25,9% - līdz 265 778 eiro, liecina informācija "F
...
Izdevniecības "Latvijas mediji" apgrozījums pērn pieaudzis par 2,6%
LETA 09.06.2026
Rīga, 9. jūn., LETA. Izdevniecība AS "Latvijas mediji" pagājušajā gadā strādāja ar 4 061 863 eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, tomēr uzņēmums gadu noslēdzis ar 21 897 eiro zaudējumiem pretēji peļņai 2024. gadā, liecina info
...