Rīga, 26. febr., LETA. Rīgas dome šodien uzdeva Pilsētas attīstības departamentamentam izvērtēt kolektīvo iesniegumu pret krematorijas izveidi pie Lāčupes kapiem.
Līdz ar to departaments vērtēs iedzīvotāju lūgumu neatbalstīt zemes vienības Baltegļu ielā 30 lokālplānojuma redakciju.
Lokālplānojuma ierosinātājs ir SIA "Rīgas apbedīšanas dienests", bet pasūtītājs - SIA "ABSocial". Lokālplānojuma izstrādātājs ir SIA "Metrum", bet vides pārskata izstrādātājs - SIA "55M".
Saskaņā ar attīstītāja ieceri, blakus Lāčupes kapiem plānots ierīkot privātu kapsētu.
"Rīgas apbedīšanas dienests" rosināja izmaiņas lokālplānojumā zemesgabalam Baltegļu ielā 30, un Rīgas dome jūnijā nolēma nodot lokālplānojumu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai.
Lokālplānojuma kopējā teritorijas platība ir aptuveni 7,9 hektāri. Zemesgabals atrodas Rīgas Kleistu apkaimes dienvidrietumu pusē starp Lāčupes kapiem ziemeļos un Imantu-3 dienvidos.
Teritorija atrodas vienā no mazāk apdzīvotajām Rīgas apkaimēm, un tajā ir dabas un apstādījumu teritoriju pārsvars attiecībā pret apbūves teritorijām.
Lokālplānojumā noteikta dabas un apstādījumu teritorijas apakšzona, kas paredzēta kapsētu ierīkošanai un uzturēšanai.
Teritorijas dienvidrietumu daļā, kur ir augstākais gruntstūdens līmenis, esot pieļaujama tikai sēru birzs un kolumbārija izveide, bet nav atļauti tradicionālie apbedījumi, kā arī atsevišķās daļās pieļaujama krematorija un morga apbūve.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Rīgas apbedīšanas dienests" reģistrēts 2020. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Jegors Sokolovs.
"Rīgas apbedīšanas dienests" 2024. gadā strādāja ar 49 980 eiro apgrozījumu un 16 310 eiro peļņu.
Rīgas Pilsētas attīstības departaments vērtēs kolektīvo iesniegumu pret krematorijas izveidi pie Lāčupes kapiem
LETA 26.02.2026
"All Media Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,4%
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Mediju uzņēmums SIA "All Media Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 33,258 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 17% un bija 6,581 miljons eiro, liecina "Firm
...
Nomainīta azartspēļu rīkotāja "Alfor" valde
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Nomainīta azartspēļu rīkotāja SIA "Alfor" valde, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Alfor" valdē iecelts Marcins Vojcehs Lipka un Gints Pakārklis, savukārt darbu valdē atstājis Vojteks Lipka un Kristians Katasts.
Izmaiņas uzņē
...
Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk sniegs emocionālu atbalstu arī senioriem
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk regulāri sniegs emocionālu atbalstu arī vecāka gadagājuma pacientiem, biedrībai "Dr. Klauns" sākot jaunu projektu.
Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketing
...