Rīga, 16. febr., LETA. Rīgas pilsētas tiesa šodien plkst. 9 turpinās skatīt krimināllietu pret pilnsabiedrības "A26" pārstāvjiem, tostarp uzņēmēju Māri Īli, par krāpšanas mēģinājumu saistībā ar automašīnu piegādi Valsts policijai (VP), liecina ieraksts tiesu kalendārā.
Lietā apsūdzēti Īle un Guntars Šīrants.
Neminot personu vārdus, prokuratūrā iepriekš aģentūrai LETA apstiprināja, ka divām personām uzrādīta apsūdzība par krāpšanas mēģinājumu.
Apsūdzība uzskata, ka uzņēmuma pārstāvji mēģināja no VP izkrāpt 61 414 eiro, lai gan viņu nodoms bija izkrāpt kopumā 806 820 eiro. Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.
Pilnsabiedrību "A26" 2016. gadā dibināja uzņēmumi SIA "Auto Īle un Herbst", SIA "Ad Rem auto" un SIA "Auto 26". "Firmas.lv" informācija liecina, ka Īlem pilnībā pieder uzņēmumi "Autohouse" un "Mālpils 2". Tāpat Īlem daļēji pieder uzņēmumi "Auto Īle un Herbst", "Ad Rem Auto" un "Mile Auto".
Lietu pirms nodošanas prokuratūrai izmeklēja Iekšējās drošības birojs (IDB). IDB vēstīja, ka 2016. gada izskaņā policija ar uzņēmumu "A26" bija vienojusies par automobiļu "Citroen Jumpy" piegādi, taču izrādījās, ka piegādātās automašīnas neatbilst līgumā paredzētajai izmešu emisijas klasei.
Birojs nodeva kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai par "A26" pārstāvju rīcību, maldinot Valsts policiju par 2016. gada rudenī nomā piegādāto 17 automobiļu "Citroen Jumpy" atbilstību emisiju klasei "Euro 6".
IDB vēstīja, ka par cietušo kriminālprocesā atzīta Valsts policija, kura veica nomas maksu atbilstoši ar "A26" noslēgtajam iepirkuma līgumam, taču bija saņēmusi sliktākas kvalitātes produktu.
Uzņēmums policijai bija piegādājis minētos spēkratus, tomēr vēlāk atklājās, ka pilnsabiedrība ir pārkāpusi iepirkuma līguma nosacījumus un nav piegādājusi automašīnas, kas atbilst emisijas klasei "Euro 6", kā tas bija paredzēts līgumā, bet dokumentāli šīs automašīnas atbilst "Euro 5" klasei.
2017. gada 5. janvārī policija paziņoja par vienpusēju atkāpšanos no auto piegādes līguma un līgumsoda aprēķināšanu, jo policija neguva apstiprinājumu pilnsabiedrības "A26" spējai izpildīt iepirkuma procedūras rezultātā uzņemtās līgumsaistības un nodrošināt piegādāto "Citroen Jumpy" automašīnu atbilstību "Euro 6" emisiju klasei. Policija un "A26" 2017. gada 6. februārī parakstīja vienošanos, kas paredzēja līgumattiecību pirmstermiņa izbeigšanu.
Vienošanās paredzēja, ka policija neprasa no pilnsabiedrības "A26" iepriekš aprēķināto līgumsodu vairāk nekā 60 000 eiro apmērā par līgumsaistību nepienācīgu izpildi, savukārt pilnsabiedrība pieņēma atpakaļ policijai iznomātās automašīnas, pusēm parakstot attiecīgu pieņemšanas-nodošanas aktu. Toreiz policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila skaidroja, ka, atdodot automašīnas, "civiltiesiskajās attiecībās policijai zaudējumi nav radušies".
"A26" pārstāvošais uzņēmējs Īle iepriekš, žurnālistu vaicāts, vai atzīst, ka pilnsabiedrība ir pieļāvusi pārkāpumus, atbildēja: "Tādu jautājumu es neteicu, ka kaut ko atzīstam, vai neatzīstam. Puses vienkārši ir vienojušās. Ir bijušas domstarpības, ka kaut kas ir bijis vai nav bijis. Mēs izmantojām līguma sadaļu un dzīvojam tālāk."
Turpinās tiesāt autotirgotāju Īli par krāpšanas mēģinājumu saistībā ar spēkratu piegādi policijai
LETA 16.02.2026
"All Media Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,4%
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Mediju uzņēmums SIA "All Media Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 33,258 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 17% un bija 6,581 miljons eiro, liecina "Firm
...
Nomainīta azartspēļu rīkotāja "Alfor" valde
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Nomainīta azartspēļu rīkotāja SIA "Alfor" valde, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Alfor" valdē iecelts Marcins Vojcehs Lipka un Gints Pakārklis, savukārt darbu valdē atstājis Vojteks Lipka un Kristians Katasts.
Izmaiņas uzņē
...
Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk sniegs emocionālu atbalstu arī senioriem
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk regulāri sniegs emocionālu atbalstu arī vecāka gadagājuma pacientiem, biedrībai "Dr. Klauns" sākot jaunu projektu.
Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketing
...