Rīga, 5. dec., LETA. Enerģētikas uzņēmums "Elenger" investēs 1,8 miljonus eiro uzkrājošo bateriju sistēmu (BESS) izbūvē saules elektrostaciju (SES) parkā Olaines novadā, aģentūru LETA informē "Elenger" pārstāvji.
Olaines saules parka bateriju jauda būs 4,5 megavati (MW) ar uzkrāšanas ietilpību deviņas megavatstundas (MWh). Ar šādu zaļās enerģijas apjomu BESS nodrošinās elektroenerģiju aptuveni 1100 mājsaimniecībām vienas diennakts laikā.
"Elenger" izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte norāda, ka septembrī pirmā BESS sāka darboties "Elenger" SES parkā Nīcā un tagad seko BESS izbūve saules parkā Olaines novadā.
Skulte skaidro, ka BESS samazina elektroapgādes padeves pārtraukumu risku un veicina ātrāku atjaunošanos pēc šādiem incidentiem, turklāt bateriju energouzkrādes sistēmas ļauj arī samazināt elektroenerģijas izmaksas. Sistēma uzkrāj enerģiju brīžos, kad tā ir lētāka vai saražota pārpalikumā, un atdod to energoapgādes tīklā laikā, kad pieprasījums un cenas ir augstākas. Tādējādi tiek mazinātas izmaksas gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem. Tāpat BESS veicina lielāku zaļās enerģijas īpatsvaru elektroapgādē.
Olaines novadā esošo SES parku, kuras izveidē investēti 2,4 miljoni eiro, "Elenger" atklāja šogad aprīlī. Saules parks aizņem deviņus hektārus un tajā uzstādīti 7056 saules paneļi, kuri spēj saražot 5,3 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas gadā. Šajā saules parkā BESS būvniecību plānots sākt šogad, savukārt nodošana ekspluatācijā paredzēta 2026. gada sākumā.
"Elenger" grupa saules enerģijas ražošanu sāka 2019. gadā, kad kopā ar partneruzņēmumu atklāja tobrīd lielāko saules parku kompleksu Igaunijā - Pērnavā, kur tika uzstādīti 13 000 saules paneļu ar kopējo jaudu 4,7 MW. Kopš tā laika "Elenger" izbūvējis vairākus desmitus saules parku visā Igaunijā, kā arī divas saules elektrostacijas Latvijā - Nīcā un Olainē. "Elenger" Tallinas saules parkā ir sāka arī BESS izbūvi ar uzkrāšanas ietilpību 18 MWh.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Elenger" apgrozījums pagājušajā gadā bija 67,068 miljoni eiro, kas ir par 21,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 49,1% un bija 1,97 miljoni eiro.
"Elenger" reģistrēta 2017. gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija pieder Igaunijā reģistrētajai "Eesti Gaas". Uzņēmuma galvenie piegādes partneri ir starptautiskās enerģētikas grupas "Vitol" un "Total", kā arī Norvēģijas izcelsmes kompānija "Equinor".
"Elenger" par 1,8 miljoniem eiro izbūvēs uzkrājošo bateriju sistēmu Olaines saules parkā
LETA 05.12.2025
"All Media Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,4%
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Mediju uzņēmums SIA "All Media Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 33,258 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 17% un bija 6,581 miljons eiro, liecina "Firm
...
Nomainīta azartspēļu rīkotāja "Alfor" valde
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Nomainīta azartspēļu rīkotāja SIA "Alfor" valde, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Alfor" valdē iecelts Marcins Vojcehs Lipka un Gints Pakārklis, savukārt darbu valdē atstājis Vojteks Lipka un Kristians Katasts.
Izmaiņas uzņē
...
Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk sniegs emocionālu atbalstu arī senioriem
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk regulāri sniegs emocionālu atbalstu arī vecāka gadagājuma pacientiem, biedrībai "Dr. Klauns" sākot jaunu projektu.
Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketing
...