Rīga, 30.sept., LETA. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Latraps" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2024.gada 1.jūlija līdz 2025.gada 30.jūnijam, strādāja ar 254,28 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kooperatīva peļņa samazinājās par 2,9% un bija 2,738 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Gada pārskata vadības ziņojumā peļņas kritums skaidrots ar uzņēmējdarbības un darbaspēka izmaksu kāpumu Latvijā, kas augstās konkurences apstākļos ietekmē kompānijas iespējas noturēt rentabilitātes rādītājus.
Tāpat uzņēmumā norāda, ka, neskatoties uz ģeopolitikas un tirgus izaicinājumiem, pārskata periodā izejvielu tirgū vērojama stabilizēšanās, kas ļāva Latvijas lauksaimniekiem efektīvāk plānot saimniecisko darbību. Aizvadītajā sezonā zemnieki piedzīvoja vēsturiski vienu no agrākajiem ražas novākšanas sākumiem, kas ļāva kooperatīvam ātri organizēt produkcijas realizāciju gan Latvijā, gan ārvalstīs.
Iepriekšējā finanšu gadā "Latraps" izaudzēto lauksaimniecības produkciju eksportēja uz gandrīz 30 pasaules valstīm, tostarp Maroku, Nigēriju, Senegālu, Kongo, Madagaskaru, Dienvidāfriku, Kamerūnu un citām valstīm Āfrikā un Eiropā.
"Latraps" 2024./2025.gada finanšu periodā arī turpināja attīstīt inovācijas, tostarp izmēģinājumu laukus, algoritmus un digitālos rīkus. Kooperatīvs sadarbojas ar akadēmiskajām un pētnieciskajām organizācijām dažādās pētniecības programmās, koncentrējoties uz ilgtspējīgām agronomijas praksēm, kā arī uz kaitēkļu, augsnes kvalitātes un citu faktoru ietekmi uz graudu un zirņu audzēšanu.
"Latraps" valdes loceklis un finanšu vadītājs Gundars Ruža norāda, ka pārskata periodā veiktas arī nozīmīgas investīcijas kooperatīva meitasuzņēmuma SIA "Asns Ingredient" pamatkapitālā, ieguldot četrus miljonus eiro, kā arī veikts subordinētais aizdevums sešu miljonu eiro vērtībā.
Tāpat pagājušajā finanšu gadā sākta "Asns Ingredient" zirņu proteīna izolāta rūpnīcas būvniecība Jelgavā, kā arī veiktas būtiskas investīcijas "Latraps" Madonas graudu pirmapstrādes kompleksā, palielinot glabāšanas apmērus.
"Latraps" valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks norāda, ka kooperatīvs pārskata periodā izstrādājis arī vairākus attīstības projektus. Piemēram, tuvākajos gados plānots modernizēt Jaunpagasta, Aizkraukles un Jēkabpils kompleksus, palielinot uzglabāšanas jaudu.
Jau ziņots, ka "Latraps" finanšu gadā, kas ilga no 2023.gada 1.jūlija līdz 2024.gada 30.jūnijam, strādāja ar 244,216 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kooperatīva peļņa pieauga par 3,3% un bija 2,82 miljoni eiro.
"Latraps" reģistrēta 2000.gadā un apvieno 1220 biedrus.
Kooperatīva "Latraps" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā palielinājies par 4,1%
LETA 30.09.2025
precizēta - KEM nodevusi sabiedriskajai apspriešanai rīkojuma projektu par plānoto vēja parku "Aloja"
LETA 17.12.2025
(Precizēts ciema nosaukums 8. rindkopā.)
Rīga, 17. dec., LETA. Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) sabiedriskajai apspriešanai nodevusi rīkojuma projektu par SIA "Utilitas Wind" plānoto vēja elektrostaciju (VES) parku "Aloja", liecina informācij
...
"SmartLynx Airlines" pasludināta par maksātnespējīgu
LETA 17.12.2025
Rīga, 17. dec., LETA. Latvijā bāzētā aviokompānija "SmartLynx Airlines" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.
Par maksātnespējas procesa administratori iecelta Marija Mišina.
Kreditoru pieteikšanās termiņš ir
...
Tiesa skatīs "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu
LETA 17.12.2025
Rīga, 17. dec., LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien skatīs Latvijā bāzētās aviokompānijas "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
"SmartLynx Airlines" līdzšinējais izpilddirektors Edvins Demeņus aģentūrai
...