Rīga, 4.sept., LETA. Akumulatoru pārstrādes uzņēmums SIA "EcoLead" sācis produkcijas eksportu uz Lielbritāniju, aģentūru LETA informē uzņēmumā.
Uzņēmums šobrīd produkciju eksportē arī uz Vāciju, Poliju, Izraēlu, Čehiju un Nīderlandi.
"EcoLead" izpilddirektors Kaspars Fogelmanis norāda, ka pēdējā gada laikā uzņēmums sācis produkciju eksportēt uz četrām jaunām valstīm.
Kompānijas mērķis ir turpināt paplašināt eksportu un turpināt meklēt iespējas, kā attīstīt produktus ar pievienoto vērtību.
"EcoLead" pārstrādes kapacitāte ir aptuveni 10 000 tonnu nolietotu akumulatoru gadā, ar pieauguma tendenci apmēram 7% gadā. Rūpnīcas tehnoloģiskā kapacitāte sasniedz līdz 15 000 tonnu, kas ļauj pārstrādāt visus Latvijā savāktos nolietotos svina akumulatorus.
Kompānijā pārstrādes process balstīts uz pirometalurģijas metodi, kurā izmanto augstu temperatūru. Šajā procesā rūdas vai koncentrātus karsē, lai atdalītu metālu no pavadošajām vielām, piemēram, oksīdiem, sulfīdiem, karbonātiem. Pārstrādes procesā "EcoLead" saražo svina lietņus, kā arī ģipsi, polipropilēna pārslas un polietilēnu (PE). Visu saražoto produkciju kompānija eksportē, norāda "EcoLead".
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "EcoLead" apgrozījums 2023.gadā bija 4,102 miljoni eiro un zaudējumi sasniedza 1,838 miljonus eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2024.gadu vēl nav pieejami.
Maksātnespējas reģistra dati liecina, ka Zemgales rajona tiesa 2025.gada 13.martā ierosinājusi "EcoLead" tiesiskās aizsardzības procesa lietu.
Uzņēmums reģistrēts 2007.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,447 miljoni eiro. "EcoLead" īpašnieki ir Deniss Uļjanovs (49,15%), Igaunijā reģistrētā "Unimet Estonia" (45%) un SIA "Metalekspo" (5,85%).
Akumulatoru pārstrādes uzņēmums "EcoLead" sācis produkcijas eksportu uz Lielbritāniju
LETA 04.09.2025
NBS operacionālajai testēšanai iegādāsies "Frankenburg Technologies" izstrādāto raķešu partiju
LETA 18.12.2025
Rīga, 18. dec., LETA. Latvijas aizsardzības resors operacionālajai testēšanai iegādāsies Igaunijas uzņēmuma "Frankenburg Technologies" izstrādāto raķešu "Frankenburg Mark 1" testa partiju, aģentūrai LETA pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses
...
Pulksteņu un juvelierizstrādājumu tirgotājs "Grenardi Group" iegādājas "Goldwork"
LETA 18.12.2025
Rīga, 18. dec., LETA. Pulksteņu un juvelierizstrādājumu mazumtirgotājs AS "Grenardi Group" iegādāsies kompānijas lielākajam īpašniekam Aināram Spriņģim pastarpināti pilnībā piederošo juvelierizstrādājumu servisa uzņēmumu SIA "Goldwork", aģentūru LETA
...
"Ditton pievadķēžu rūpnīcai" izbeigts tiesiskās aizsardzības process
LETA 18.12.2025
Rīga, 18. dec., LETA. Daugavpils pievadķēžu ražotājam AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca" izbeigts tiesiskās aizsardzības process, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.
Latgales rajona tiesa tiesiskās aizsardzības procesu izbeigusi 17. decembrī, j
...